Wiele osób wychodzi z założenia, że w pewnym wieku nie warto zaczynać przygody z nowym hobby. Nadmiar codziennych obowiązków bardzo często sprawia, że zapominamy o sobie i swoich potrzebach – zupełnie niepotrzebnie. Jak się jednak okazuje, ciekawych aktywności dla dorosłych jest wiele – jedną z nich jest trening w Akademii Tenisa Prince.

Trening tenisa dla dorosłych – jakie są możliwości?

Dobrze wiemy, że każdy ma inne potrzeby, preferencje i możliwości. Z tego właśnie powodu oferujemy aż cztery rodzaje treningów dla osób dorosłych.

  • Treningi grupowe to zajęcia trwające godzinę, które odbywają się w maksymalnie 4-5-osobowej grupie. W zależności od doświadczenia, można brać udział w treningach dla początkujących lub zaawansowanych.
  • Treningi indywidualne są rzecz jasna zajęciami, na których trener poświęca Ci całą swoją uwagę. Podobnie jak w poprzednim przypadku, poziom zajęć zależy od stopnia zaawansowania. Można zdecydować się na nauczanie od podstaw, doskonalenie techniki, sparingi lub konsultacje.
  • Kurs tenisa dla początkujących to świetnie zorganizowany cykl zajęć odbywających się w maksymalnie 5-osobowych grupach.
  • Treningi deblowe w formie zajęć grupowych trwają półtorej godziny. Są przeznaczone dla dorosłych na poziomie minimum średniozaawansowanym. W ich trakcie poznajemy podstawowe zasady taktyczne gry podwójnej, doskonalimy umiejętność współpracy i komunikacji z partnerem, uczymy, jak zachowywać się przy siatce oraz rozwijamy szybkość, zwrotność i koordynację poprzez uzupełniający trening ogólnorozwojowy.

Czy warto zaczynać ćwiczyć jako osoba dorosła?

Nigdy nie jest za późno, by zaczynać robić coś, co Cię interesuje! Istotne jest jednak to, aby dostosować rodzaj treningu do swoich możliwości oraz spokojnie i stopniowo zwiększać obciążenie treningowe. W Akademii Tenisa Prince oferujemy zajęcia na przeróżnym poziomie dopasowane do potrzeb danej osoby. Decydując się na treningi indywidualne możesz mieć pewność, że trener poświęci Ci całą swoją uwagę, natomiast w trakcie zajęć grupowych możesz poznać nowe osoby. Dbamy o prawidłową technikę i pomagamy unikać kontuzji, o które z biegiem lat coraz łatwiej. Sam trening to jednak przede wszystkim korzyści – mięśnie nie wiotczeją i nie słabną, a koordynacja i refleks z czasem poprawiają się.

Jak przygotować się na trening w Akademii Tenisa Prince?

Na samym początku swojej przygody nie warto przejmować się sprzętem i w niego inwestować. Wypożyczamy go na czas zajęć za darmo. Na późniejszych poziomach zaawansowania można zacząć rozglądać się za swoim własnym wyposażeniem. Najważniejszy jest odpowiedni ubiór. Buty powinny być stabilne i dodatkowo wzmocnione w kostce, a ich podeszwa – antypoślizgowa i odporna na ścieranie. Jeśli chodzi o ubiór, wystarczy sportowa koszulka i spodenki lub dresy z kieszeniami. Najważniejsza zasada – ubranie nie powinno krępować ruchów. W słoneczne dni warto zabrać ze sobą również czapkę z daszkiem. Podczas intensywnych treningów przydadzą się również frotki na nadgarstki, które wchłaniają pot, dzięki czemu rączka rakiety pozostaje sucha.

Tenis jest czymś, czego zawsze chciałeś/aś spróbować? A może po prostu szukasz aktywności, która Cię usatysfakcjonuje? Odwiedź Akademię Tenisa Prince! Dobierzemy poziom i intensywność treningu dla Ciebie!