Gra w tenisa wymaga znajomości różnych trików, dzięki którym można pokonać przeciwnika. Jednym z ważniejszych elementów gry jest dojście do siatki, zalecane przy kontrataku. Jak je dobrze przeprowadzić? Oto kilka wskazówek jak zachować się przy siatce.

Podstawową zasadą jest dochodzenie do siatki w taki sposób, by zaskoczyć przeciwnika. A najlepiej to uczynić zaraz po wykonaniu swojego najlepszego uderzenia. Przy siatce należy starać się poruszać za torem lotu piłki i nie zostawać przy niej dłużej niż 3 uderzenia. Trzeba zachować jak największą czujność, żeby prawidłowo odczytać zamiary przeciwnika. Ponadto powinno się uważnie obserwować zagranie, zwłaszcza podczas gdy, rywal chce wykonać loba. Szybka reakcja daje możliwość natychmiastowego wycofania się.

Jeśli chce się zaatakować, będąc przy siatce trzeba pamiętać o kilku zasadach. Woleje powinno się uderzać silnie, krótko i pod ostrym kątem. Jeśli rywal zagrywa wysoką i głęboką piłkę, dobrze jest wykonać smecz tuż po koźle w środek kortu, dochodząc przy tym do siatki, aby wykonać woleja. Gdy piłka leci wysoko w okolice półkortu, warto również zastosować smecz, ale tym razem posyłając piłkę w otwartą część kortu. Jeśli ma się do czynienia z wysoką, ale bardzo wolną piłką lepiej uderzyć bezpośrednio wolejem. Natomiast jeśli piłka leci nisko, blisko siatki, dobrze jest zastosować niskiego woleja, kierując piłkę głęboko na środek kortu.

Jednak atak to nie wszystko, na uderzoną piłkę również trzeba reagować. Nie można się od razu nastawiać na kontrę w postaci loba, trzeba pilnie obserwować ruchy rywala. Częstym uderzeniem przeciwnika jest mijanka. Jeśli passing shot jest trudny do odbioru warto zastosować stop woleja. Natomiast jeśli mijanka została wykonana po crossie, należy zagrać piłkę również po crossie, ale pod kątem ostrym. Gdy przeciwnik posłał mijankę po linii, nie można jej odegrać po crossie jeżeli nie ma się możliwości skończenia piłki. Kiedy mamy do czynienia z graczem, który umiejętnie mija, dobrze jest zastosować różnorodne ataki. Gdy piłka została posłana tak, że trzeba ją odebrać półwolejem, należy pamiętać by uderzyć ją przed sobą. Natomiast jeśli rywal odbiera wolej lub smecz, warto dojść jeszcze bliżej siatki, aby zdobyć punkt.

Aby uczynić swoją grę bardziej profesjonalną, warto zastosować się do powyższych wskazówek, dzięki którym można podszkolić swoje tenisowe umiejętności. W ten sposób można zabłysnąć na korcie i zaskoczyć swojego przeciwnika.