Wybraliśmy odpowiednią szkołę tenisa i zapisaliśmy nasze dziecko na zajęcia. Warto teraz pomyśleć, jak ubrać je na trening i po treningu. Odpowiednio dobrany strój powinien sprawić, że nasza pociecha będzie czuła się swobodnie na korcie.  Na pewno przyczyni się do jej sukcesów sportowych.Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na odpowiednio dobrane buty. Przede wszystkim powinny stanowić one oparcie dla kostek, które są szczególnie obciążane podczas gry. Poza tym muszą być wygodne, lekkie i miękkie, dobrze przylegające do stóp. Warto dopasować rodzaj obuwia do kortu:

  • korty ziemne i asfaltowe –  buty o podeszwie antypoślizgowej i odpornej na ścieranie,
  • korty trawiaste – buty z podeszwą z protektorami,
  • hala – najczęściej obuwie z gładką podeszwą.

Najlepiej trzymajmy się zasady, że ubrania powinny być przewiewne, wykonane z dobrego gatunkowo materiału. Nie mogą krępować ruchów naszego dziecka. Warto pomyśleć o bluzie, dresie i kilku cieplejszych, przewiewnych ubraniach.
Powinniśmy także pamiętać o tym, że dziecko nie powinno być zbyt grubo ubrane podczas treningu. Nie powinno także wychodzić z treningu bez zmiany stroju na cieplejszy lub tym bardziej się rozbierać. Szczególnie jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdyż może być to źródłem przeziębienia.

Niezwykle ważnym elementem stroju są skarpety. Bez nich każdy zawodnik zostaje narażony na infekcje i otarcia stopy. Najlepiej wybrać z froty – lepiej pochłaniają pot, a dodatkowo podtrzymują nogę w kostce i chronią przed zimnem.

W słoneczne dni warto namówić dziecko do założenia czapki z daszkiem. Będzie to ochrona przed słońcem, a także ułatwi mu grę w rażącym słońcu. Dodatkowo, jeśli nasze dziecko dużo trenuje możemy zastanowić się, czy gry nie ułatwi mu opaska na nadgarstek. Może być dla niego pomocą, jeśli zechce otrzeć sobie spocono czoło lub rękę. Co więcej,  usztywni dodatkowo nadgarstek, który przecież podczas gry w tenisa jest szczególnie narażony na kontuzje.