Wszyscy wiemy, że sport może być ekscytujący – wiąże się z nim adrenalina, rywalizacja, a do tego nauka o swoich własnych słabościach. Słynne momenty w historii tenisa potwierdzają, że to nie tylko zwykła aktywność fizyczna, a często wyjątkowe momenty i działania. Poznaj najciekawsze momenty z kortów świata i dowiedz się więcej na temat niezwykłej historii tej dziedziny!

Najlepszy mecz tenisowy

Finał Wimbledonu w 2008 roku pomiędzy Rafael Nadalem i Rogerem Federerem był jednym z najwspanialszych meczów w historii tenisa. Nadal wygrał pierwszy set 6:4, Federer drugi set 6:4. Trzeci set, który trwał godzinę i 48 minut, zakończył się wygraną Nadala 7:6(5). Mecz został przerwany na skutek deszczu, a po wznowieniu Federer zwyciężył czwarty set 6:7(2). W decydującym piątym secie po 4 godzinach i 48 minutach, Nadal wygrał 9:7, zdobywając tytuł mistrza Wimbledonu 2008. Był to pierwszy tytuł Nadala na trawie i pierwszy przegrany finał na Wimbledonie Federera od 2002 roku. Mecz był pełen pięknych akcji i pokazał niesamowite umiejętności obu zawodników, stając się niezapomnianym dla fanów tenisa na całym świecie. Ten epicki pojedynek będzie na zawsze zapamiętany jako jeden z najbardziej emocjonujących i niezwykłych finałów w historii tenisa.

Najdłuższy finał

Niektóre mecze odbywają się w mgnieniu oka, inne zaś rozgrywają się w swoim własnym tempie. Tak właśnie było podczas finału meczu wielkoszlemowego w 2012 roku, w którym uczestniczyli Novak Djokovic i Rafael Nadal. Ostatnia część rozgrywki zajęła im prawie sześć godzin, pomimo faktu, że w jej trakcie miał miejsce tylko jeden tie-breaker. Tie-break. Starcie było pełne napięć i niezwykłej gry. Ostatecznie zwycięstwo zdobył Djokovic, który wykorzystał moment, w którym jego przeciwnik był wytrącony z równowagi przez wywołanie auta przez kogoś z publiczności.

Legendy kortu

Są tacy sportowcy, którzy potwierdzają, że tenis to gra pełna wrażeń. Mowa tu między innymi o takim zawodniku jak Bjorn Borg, wielokrotnym zwycięzcą zawodów na Wimbledon. Urodził się w Sztokholmie, a jego przezwisko brzmiało “Iceman”. Swoje pierwsze duże zwycięstwo zdobył w 1974 roku, kiedy to jako zaledwie osiemnastolatek wygrał starcie z o wiele bardziej doświadczonym Manuelem Orantesem. Nie można zapomnieć o niezwykłych tenisistkach – Martina Navratilova to wyjątkowa postać. Jako jedna z sześciu kobiet w historii osiągnęła pierwsze miejsca zarówno w singlowych, jak i deblowych rankingach WTA. Co ciekawe, należy do graczy leworęcznych.

Nie można ukryć, że w historii tenisa zapisało się wiele pasjonujących i ekscytujących momentów. Wielkie zwycięstwa i druzgocące porażki – tutaj odnajdziemy to wszystko. Kiedy poznamy te najsłynniejsze momenty, bez wątpienia poczujemy dodatkową motywację, aby samemu udać się na trening tenisa!