Zima spędzona aktywnie to najlepszy sposób na przetrwanie tej pory roku. Potwierdzą to uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Akademię Tenisa Prince. Relacja z półkolonii udowodni, że oprócz ciekawych treningów i aktywności, można tam też doświadczyć świetnej zabawy!

Na czym polegały zimowe półkolonie?

Zimowe półkolonie z Akademią Tenisa Prince to wspaniała inicjatywa, dzięki której możemy zająć czas najmłodszych w przyjemny i ciekawy sposób. Jest to bowiem zarówno zabawa, jak i nauka. W tym roku bogaty plan zajęć obejmował naprawdę różne aktywności. Dzieci mogły uczęszczać na sport w różnej formie – tenis, zajęcia z judo i trening piłki nożnej. Niezależnie od tego, na jakim poziomie była aktywność fizyczna danej osoby, każdy mógł odnaleźć tu coś dla siebie. Zadbano też o wspólne gry, które skutecznie zintegrowały uczestników. Oprócz tego zapewniono różnego rodzaju atrakcje, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości – dmuchane kule, electric board, piłkarzyki czy też tenis stołowy okazały się strzałem w dziesiątkę! Za uczestnictwo w półkoloniach najmłodsi otrzymali nagrody i dyplomy, które z pewnością staną się cenną pamiątką, a do tego zachętą do tego, by dalej testować swoje umiejętności.

Gdzie odbyły się półkolonie?

Miejsce, w którym odbyły się zimowe półkolonie, to Poznań, a dokładnie Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego, które znajduje się przy ulicy Dojazd 7. Dzieciaki mogły tu skorzystać z takich udogodnień jak cztery korty tenisowe, duża hala sportowa, sala do  judo, które umożliwiały im rozwój w różnych dziedzinach. Dostępna była też stołówka, na której zadbano o wyżywienie uczestników. Każdy mógł liczyć na trzy posiłki dziennie, a oprócz tego miał zapewniony dostęp do owoców i napojów.

Czy warto zapisać dziecko na półkolonie?

Jeśli przyjrzymy się relacji z tegorocznej edycji półkolonii, dojdziemy do wniosku, że zdecydowanie warto zapisać dziecko na takie wydarzenie już latem w przyszłym roku. Jest to wspaniała sposobność do tego, aby pokazać maluchowi, ile satysfakcji może przynieść sport. Co więcej, możemy go w ten sposób zachęcić do nawiązywania nowych relacji, co również wpłynie na jego samopoczucie. Zapisując naszą pociechę na półkolonie, możemy być pewni, że przez czas ich trwania zostanie zapewniona opieka, co okaże się przydatne szczególnie dla tych rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dziecko na okres ferii oraz wakacji letnich. Specjalnie przygotowany program zajęć spowoduje, że pięć dni w zupełności wystarczy, aby uczestnicy zrobili progres i otworzyli się na swoje umiejętności.

Sezon 2022/2023 pokazał, że podczas zimy wcale nie musimy się nudzić. Uczęszczając na półkolonie, dzieci zyskują szansę nie tylko do świetnej zabawy, ale i do poprawienia swojej aktywności fizycznej. Takie zajęcia spowodują, że ta pora roku będzie wyczekiwana przez najmłodszych! Półkolonie organizowane są przez całe wakacje letnie, już trwają zapisy.