Kim jest Magda Linette? To przyszłość polskiego tenisa – zawodniczka, druga Polka po Agnieszce Radwańskiej, która występuje na najwyższym poziomie rozgrywek. Co powinien o niej wiedzieć każdy fan tego sportu?

Magda przyszła na świat 12 lutego 1992 r. w Poznaniu. Jako dziewiąta Polka w historii polskiego tenisa awansowała do setki najlepszych zawodniczek na całym świecie w rankingu WTA. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła już jako 5-letnia dziewczynka – pierwszym trenerem był jej tata, który wprowadził ją w zasady tego sportu. Największe sukcesy odnosiła w 2015 r; gdy po raz pierwszy wystąpiła w turnieju US Open, Roland Garros oraz w Wimbledonie. Dzięki tym osiągnięciom została dostrzeżona przez kibiców, którzy nadal śledzą jej karierę.

Ważnym momentem w jej zawodowej karierze był rok 2010, kiedy to niespodziewanie wygrała Szczecin Open oraz pobiła rekord Polski. W profesjonalnych zawodach odniosła serię 21 zwycięstw z rzędu.

Ostatnim ważnym wydarzeniem, w którym uczestniczyła poznańska zawodniczka był French Open. Po zaciętym meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju Linette odpadła po porażce ze Szwedką Johanną Larsson. Dla Magdy był to jeden z największych sukcesów w karierze, który mógł jej zapewnić udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety, poznanianka musiała pożegnać się z zawodami – co nie oznacza, że nie stać jej na więcej. Magda wygrywając wiele turniejów i zdobywając tytuł Mistrzyni Europy do lat 16 w grze podwójnej pokazała, że stać ją na wiele.

Jak twierdzi Wojciech Fibak, 24-letnia tenisistka jest bardzo pracowita – angażuje się w każdy trening i w każde zadanie. Jej zaangażowanie widać nie tylko na korcie, ale także poza nim. W 2015 r. została ambasadorką Fundacji Drużyny Szpiku. Namawia społeczeństwo, by zostać dawcą szpiku kostnego i uratować czyjeś życie. Jest dobrym przykładem, osobą godną do naśladowania, zwłaszcza przez młodych zawodników.

Linette mierzy się z najlepszymi zawodniczkami świata. W dobie popularności sióstr Radwańskich zapewne nie jest łatwo znieść ciągłe porównywanie z nimi. W 2015 r. w US Open w Nowym Jorku Magda miała okazję zmierzyć się z Radwańskimi. Najpierw wygrała z Urszulą, ale w następnej rundzie musiała uznać wyższość starszej siostry –  Agnieszki.

Magda Linette to utalentowana tenisistka, która zaistniała już na międzynarodowej arenie. Swoją ciężką pracą jest w stanie wiele osiągnąć i pokazać, że polski tenis to nie tylko siostry Radwańskie. Mimo swoich dokonań Magda nadal pozostaje zwykłą dziewczyną, nieodbiegającą od innych młodych kobiet w jej wieku.