Jeśli checz, by twoje dziecko aktywnie i pożytecznie spędzało ten letni okres jakim są wakacje zapisz je na półkolonie. Wachlarz zajęć jaki oferują półkolonie jest na tyle duży, ze każde dziecko z pewnością znajdzie coś dla siebie, a może nawet odkryje swoją pasję. Zaletą półkolonii oprócz bogatej oferty edukacyjnej jest też nabywanie przez dziecko społecznych umiejętności. Przebywanie z rówieśnikami rodzi nowe przyjaźnie. Na terenie Poznania organizowanych jest wiele kolonii o różnorodnej tematyce – warto wybrać odpowiednią propozycję.

Kolejny raz półkolonie organizowane są przez Akademię Tenisa Prince – zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-16 lat.

 

Akademia oferuje pięciodniowe, pełne sportu i rozrywki turnusy, dzięki którym dziecko będzie mogło zapoznać się z tajnikami technik poszczególnych sportów (piłka nożna, taniec, judo i oczywiście tenis). W trakcie zajęć wykorzystywany jest innowacyjny program Talentiada oraz Program Play+Stay. Zajęcia nauki gry w tenisa odbywają się codziennie w bloku 45min. Trening obejmuje naukę od podstaw, ale także doskonalenie zdobytych już wcześniej umiejętności. Ćwiczenia poszczególnych dyscyplin przeplatane są konkursami i turniejami. Grunt to dobra zabawa!

Półkolonie składają się także z zajęć pozasportowych. Dzieci mają m.in. możliwość uczestniczenia w pokazach astronomicznych profesjonalnego planetarium.

Pozostawienie swojego dziecka na kilka godzin w nieznanym sobie miejscu, nie należy do łatwych decyzji. Dlatego oferowane przez Akademię półkolonie zostały zgłoszone i zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty, co daje gwarancję na to, że osoby prowadzące zajęcia posiadają odpowiednie do tego kwalifikacje. Każdy opiekun i trener posiada doświadczenie przy pracy z dzieckiem.

Zajęcia odbywają się w ośmioosobowych grupach, w Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego. Przy ich tworzeniu brane są pod uwagę umiejętności i wiek uczestników. Zajęcia trwają 6 godzin (9:00-15:00). Tak duża ilość godzin w połączeniu z wysiłkiem, wymaga od dziecka sporej dawki energii. Dlatego oferta półkolonii obejmuje wyżywienie w zakresie drugiego śniadania, obiadu oraz dostępu do napojów i bomby witamin, jaką są owoce.

Całkowity koszt oferowanych atrakcji to 399 zł (1 turnus) lub 360 zł (opłata za 1 turnusu przy wyborze półkolonii trwających przez 2 turnusy). Szczegóły dostępne są na tej stronie.

Najbliższe półkolonie już 20. sierpnia!