Każdy słynny tenisista korzysta podczas treningów i meczów z rakiet idealnie dopasowanych do jego potrzeb. Waga, balans, sztywność ramy i powierzchnia główki to tylko niektóre z parametrów wpływających na wygodę gry, a tym samym – na osiągnięcie sukcesu.

Rakieta, a sukcesy

Wybór rakiety tenisowej jest niezwykle ważny. Zawodowi tenisiści przykładają do tej kwestii ogromną wagę. Dobry sprzęt pozwala na wykorzystanie podczas meczu wszystkich swoich atutów i umiejętności, jednocześnie ograniczając ryzyko kontuzji. Dzięki profesjonalnym rakietom możliwe jest uzyskanie optymalnej kontroli nad piłką, przy jednoczesnym zachowaniu dynamiki.

Profesjonalne rakiety tenisowe są dopracowywane w najmniejszych szczegółach, a aby je efektywnie wykorzystywać, niezbędne są wysokie umiejętności. Jednak nie tylko zawodowcy, ale również początkujący adepci tenisa i amatorzy powinni dbać o naukę gry z wykorzystaniem dobrego sprzętu. Jest to jedna z ważnych kwestii, o którą dbamy w  Akademii Tenisa Prince.

Rakiety sławnych tenisistów

Aby określić jakie parametry powinna mieć idealna rakieta, warto sprawdzić, jakie rakiety tenisowe wybierają zawodowcy. Jedną z kluczowych kwestii jest waga. Rakieta Igi Świątek waży 298 gramów, Novaka Djokovica 315 gramów, a Rafaela Nadala 317 gramów.

Dla zawodowców bardzo ważny jest też układ strun. Przykładem jest rakieta tenisowa Igi Świątek, która posiada specjalny, otwarty układ, pozwalający zawodniczce na szybką zmianę kierunku lotu piłki. Z kolei Rafael Nadal w 2009 roku zdecydował się na specjalnie stworzony naciąg o ośmiokątnej strukturze, dzięki któremu zyskał możliwość generowania jeszcze lepszego topspinu.

Jakie rakiety tenisowe wybierają zawodowcy?

Nawet najlepsza rakieta tenisowa, z najwyższej półki, nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Właśnie dlatego słynni zawodnicy współpracują z firmami produkującymi rakiety i wraz z nimi wprowadzają personalizowane zmiany, do już istniejących modeli, albo projektują zupełnie nowe. Doskonałym przykładem tego, jak ważne jest dopasowanie rakiety do stylu gry, są leworęczni tenisiści – m.in Monika Seles czy Polak – Mariusz Fyrstenberg.

Uwagę zwraca się na aspekty takie, jak wspomniana powyżej waga, ale również – balans rakiety, czy swing weight. Wszystko to ma związek z siłą konkretnego gracza, a także najczęściej stosowanymi zagraniami.

Rakieta to podstawowy element wyposażenia każdego tenisisty. Jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności, znajdź idealną rakietę dla siebie, a następnie skorzystaj ze szkoleń oferowanych przez nas – Akademię Tenisa Prince w Poznaniu!