Zajęcia pozalekcyjne są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju naszego dziecka. Świetnym pomysłem może okazać się sport, który rozwija zarówno ciało, jak i umysł. Tutaj pod uwagę szczególnie warto wziąć tenisa! Dlaczego? Przedstawiamy pięć powodów, które przekonają każdego!

Sport – jak wpływa na dobre samopoczucie

Uprawianie sportu niesie ze sobą wiele, pozytywnych efektów. Tutaj wskażemy oczywiście dbałość o kondycję fizyczną czy sylwetkę, to jednak jest tylko wierzchołek przysłowiowej “góry lodowej”. W przypadku wyboru takiej dyscypliny, jak tenis, cieszyć możemy się także doskonaleniem sprawności umysłowej: dziecko musi myśleć strategicznie, co przekłada się na jego dobre funkcjonowanie również poza kortem. Dodatkowo podkreślamy, że tego typu wysiłek w pozytywny sposób oddziałuje również na samopoczucie młodego człowieka: stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia i pomaga pozbyć się skumulowanego  stresu, którego codziennie dostarczają różne szkolne sytuacje.

Umiejętności, a indywidualne uwarunkowania

Chociaż w przypadku tenisa, jak praktycznie każdego sportu istotne są różnego rodzaju indywidualne uwarunkowania związane z budową ciała czy też wzrostem warto podkreślić, że to nie wszystko. Dużą rolę odgrywa tutaj tak zwana “pamięć mięśniowa”, która przychodzi w efekcie wielu godzin treningów. Kwestie, takie jak siła czy czas reakcji również są czymś, co jesteśmy w stanie nabyć, dlatego trenując tenisa warto, aby w parze z godzinami na korcie szły ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Nie ma nudy!

Tak, jak wcześniej zostało wspomniane w parze z różnymi ćwiczeniami na korcie powinien iść trening ogólnorozwojowy. Warto także podkreślić, że sam tenis jest sportem szczególnie interesującym dla młodych ludzi, ponieważ dobrze wykwalifikowany trener zadba o rozmaite aktywności, które nie tylko pozytywnie wpłyną na umiejętności początkującego gracza, lecz także zwyczajnie sprawią mu wiele frajdy i pozwolą się zrelaksować po całym dniu w szkole.

Tenis i kontakty międzyludzkie

Tenis należy do sportów, gdzie nie mamy bezpośredniego kontaktu z drugą osobą i przede wszystkim musimy polegać na własnych umiejętnościach, a nie na kolegach z drużyny. Jednocześnie uczy też jednej z najważniejszych zasad, a dokładniej zasady fair play, którą młodzi ludzie powinni przekładać na inne sfery swojego życia, poza sportem. Dodatkowo dziecko uczęszczając na treningi ze swoimi rówieśnikami może nawiązać wiele, nowych relacji, których podłoże będzie bardzo trwałe – a mianowicie stanowić będzie je wspólna pasja.

Tenisista: wytrwały gracz!

Dziecko, które od najmłodszych lat uczestniczy w zajęciach z tenisa uczy się wytrwałości i odpowiedzialności za osiągnięte przez niego efekty. Sport wymaga dużo samozaparcia, często wielu godzin powtarzania danego ruchu, aby osiągnąć perfekcję. Dzięki temu zawodnik wie, że jest w stanie osiągnąć naprawdę dużo, niezależnie od tego, jaką drogę w życiu wybierze, jeśli będzie odpowiednio ciężko pracował.

Zajęcia z tenisa to świetne rozwiązanie dla każdego dziecka. Wskazany sport może przełożyć się pozytywnie na wiele dziedzin życia i dać też zwyczajnie dużo zabawy!