Rakieta to podstawa wyposażenia każdego tenisisty. Powinna być ona odpowiednio dopasowana do użytkownika i ułatwiać mu grę. Dlatego warto przetestować różne rakiety przed wybraniem tej jedynej. Tenis Poznań oferuję tę możliwość – w Akademii Tenisa Prince będziesz mógł zaznajomić się z różnymi modelami. Sam zdecydujesz, który do ciebie pasuje!

Istotne elementy rakiety tenisowej

Odpowiedni sprzęt jest niezwykle ważny w każdym sporcie. To od niego zależy, czy gra pójdzie nam z łatwością, czy wręcz przeciwnie. Musi to być przemyślany i dobry zakup, co do którego nie będziemy mieć wątpliwości. Rakiety tenisowe to coś, co ma służyć nam przez lata. Testowanie rakiet tenisowych będzie świetną opcją dla tych, którzy nie chcą żałować swojego wyboru.

Kiedy zastanawiamy się nad zdobyciem nowej rakiety, powinniśmy wziąć pod uwagę takie elementy jak na przykład wielkość główki – musi ona odpowiadać naszemu stylowi gry. Istotna jest również długość i waga. Jeśli kupujemy rakietę dla dziecka, sięgnijmy po mniejsze modele. Rakieta nie może być ani za lekka, ani za ciężka. Warto zwrócić uwagę ponadto na rozmiar rączki tenisowej, ponieważ dzięki temu upewnimy się, że będzie nam się ją wygodnie trzymać.

Charakterystyka dobrej rakiety tenisowej

Rakiety tenisowe Prince posiadają zestaw zalet, które czyni je wyjątkowymi. Są to między innymi:

  • elastyczne włókna,
  • niezwykła stabilność,
  • manewrowość, precyzja,
  • nowoczesne innowacje, takie jak Ats – Anti Torque System, który zapewnia mocniejsze uderzenia czy Exo3, które zwiększa ruch strun,
  • specyficzna konstrukcja z otworami w ramie,
  • wyczucie sprzętu,
  • estetyczny wygląd rakiet.

Dlaczego warto przetestować wcześniej rakietę?

Przyjdź i przetestuj wybraną rakietę – zarówno marki Prince czy Technifibre. W ten sposób będziesz mógł sprawdzić, jaki model do Ciebie pasuje, porównasz róże rakiety oraz przetestujesz coś nowego, z czym nie miałeś wcześniej do czynienia! Najważniejsze, unikniesz nieudanego zakupu!

Akademia Tenisa Prince to miejsce, w którym możesz liczyć na najlepszy sprzęt i wykwalifikowaną kadrę. Kiedy zdecydujesz się na naszą szkołę, zyskasz pewność, że Twoja nauka gry w tenisa przyniesie sukces.