Ferie zimowe zawitają do Wielkopolski już za cztery tygodnie, dlatego warto małymi krokami zacząć planować, jak czas ten spędzą najmłodsi. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być zimowe półkolonie, które w tym roku organizuje także Akademia Tenisa Prince.

Organizacja takich półkolonii staje się nie tylko przyjemnością dla dzieci i atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, ale również dużym ułatwieniem dla pracujących rodziców. Ferie nie muszą się kojarzyć jedynie z leniwym siedzeniem przed telewizorem lub grą komputerową, która nie wnosi żadnych pozytywów w rozwój dziecka. Okres odpoczynku od szkoły najlepiej spożytkować na ruch i zabawę, a aktywne spędzenie czasu i rozwój koordynacji fizycznej zapewniają właśnie półkolonie.

Taneczne zajęciaPółkolonie w Akademii Tenisa odbywają się w dwóch turach w okresie 16-27 luty i zorganizowane zostały z myślą o dzieciach w wieku 5-16 lat. W ich programie znaleźć można wiele zajęć ruchowych, związanych z różnymi dziedzinami sportu (nie tylko tenisem), które świetnie rozwijają organizm dziecka. Spędzanie czasu w grupie rówieśników, poznawanie ograniczeń i możliwości własnego ciała oraz zdrowa rywalizacja pozwolą najmłodszym spędzić ciekawie i w rozsądny sposób czas w ciągu dnia.

Jedną z atrakcji przygotowanych przez Akademię Tenisa Prince są zajęcia taneczne dla dziewczynek, które stanowią doskonałą formę aktywności fizycznej. Taniec, jak każdy inny sport, pozwala przede wszystkim dać upust nadmiarowi energii młodego człowieka, ale również polepsza jego koordynację ruchową. Muzyka ma wpływ również na psychikę, gdyż oddziałuje na emocje oraz wyobraźnię. Zajęcia takie ożywiają cały organizm, pokonują nieśmiałość dzieci oraz zwiększają poczucie odpowiedzialności za siebie i kolegów z grupy.

Zajęcia judoW tym roku w programie półkolonii zimowych nie zabraknie również judo, które przede wszystkim rozwija wszechstronność i ogólną wytrzymałość oraz gibkość dziecka. W początkowych etapach treningów kładzie się nacisk bardziej na ćwiczenia ogólnorozwojowe, niż na technikę. Sporty walki niosą za sobą nie tylko rozwój fizyczny, ale również kształtują etyczne postawy młodego człowieka.

W tegorocznej ofercie znajduje się także coś dla miłośników piłki nożnej. Dzięki takiej aktywności dziecko głównie rozwija swoje ciało, ale również uczy się poszanowania wielu norm, umożliwia integrację oraz współdziałanie z pozostałymi zawodnikami. Zajęcia z piłki nożnej uczą współpracy w grupie oraz zdrowej rywalizacji.

Zajęcia sportoweOprócz trzech rozwijających koordynację ruchową dyscyplin sportowych, w programie pojawią się oczywiście zajęcia z tenisa. Ponadto dzieci będą miały okazję do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę czy też unihokej. Zajęcia te zapewnią dzieciom wiele emocji i wrażeń związanych z turniejami, które będą się odbywać. Warto zaznaczyć, że na uczestników zawodów czekają atrakcyjne nagrody!

Zapisanie dziecka na zimowe półkolonie jest bardzo dobrą decyzją, ponieważ zapewnia mu się nie tylko profesjonalną opiekę, ale przede wszystkim aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach sportowych pozwala wyzwolić energię, jaka tkwi w dziecku, ale także sprawdzić się w różnych dyscyplinach, z którymi być może nie miał wcześniej styczności.