Szkółki dla dzieci, to zajęcia dla najmłodszych, którzy swą przygodę ze sportem mogą rozpocząć już od  4. roku życia. To czas, w którym dziecko wykazuje pierwsze talenty oraz posiada silne zapotrzebowanie na ruch oraz aktywność fizyczną.  Należy wykorzystać chęci oraz zaangażowanie dziecka, aby wzmocnić odporność, rozwinąć w nim pozytywną samoocenę oraz  koncentrację.  Regularne uprawianie sportu zapobiega otyłości, a także wpływa na rozwój społeczny dzieci – lepiej radzą sobie z nawiązywaniem nowych kontaktów. Rozpoczęcie zajęć we wczesnym wieku może być kluczem do przyszłego sukcesu zawodowego, a także samozadowolenia i poprawy zdrowia w przyszłości.

Celem Szkółek dla dzieci jest przede wszystkim rozwijanie koordynacji ruchowej, która  jest podstawą do opanowania technik oraz umiejętności profesjonalnej gry w tenisa. W tym wieku, są to zajęcia tenisowe a nie trening – maluchy nabywają umiejętności w trakcie dobrej zabawy. Gra odbywa się lekką  rakietką na małym korcie, co umożliwia opanowanie techniki podstawowych uderzeń  forehandu, backhandu, volley’ów i serwisu.

Najkorzystniej jest rozpocząć naukę w wieku 4- 7 lat, lecz określenie momentu rozpoczęcia nauki zależne jest od indywidualnych warunków, predyspozycji oraz talentu jakie posiada dziecko. Dodatkowo cenne jest jego zaangażowanie, a także zainteresowanie tenisem. Kluczowe są czynniki  warunkujące możliwość wykonywania ćwiczeń sportowych i są to umiejętności ruchowe, zręczność, szybkość, siła, a także wytrwałość. Niezwykle istotne są predyspozycje psychiczne – w zajęciach powinny uczestniczyć dzieci samodzielne, które nie będą odczuwały dyskomfortu pod opieką początkowo nieznanej osoby, a także w grupie innych dzieci.  Pociecha powinna wykazywać inicjatywę oraz wykonywać polecenia oraz instrukcje trenera Szkółek Tenisowych.

Ruch jest bardzo ważny dla zbilansowanego rozwoju dziecka, istotne jest aby regularnie uczestniczyło w zajęciach sportowych. Tenis jest, jest to sport  o wszechstronności ruchowej, zapewnia dotlenienie organizmu, uczy zdrowej rywalizacji oraz jest mało kontuzyjny, co sprawia, że jest on idealną propozycją dla najmłodszych.

Nabór 2012/2013 rozpoczęty – zapraszamy do kontaktu z nami