Triumfy Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza czy Łukasz Kubota spowodowały, że w Polsce coraz częściej mówi się o tenisie ziemnym – fenomenalna gra polskich sportowców wpływa na zwiększenie zainteresowania tą dyscypliną sportu. Po ich międzynarodowych sukcesach wzrosła liczba osób trenujących amatorsko, bądź zawodowo. Sprzyja temu także fakt, iż z roku na rok powstaje coraz więcej profesjonalnych kortów, a co najważniejsze, stawiane są one także w małych miejscowościach.

Obecnie korty tenisowe dobudowywane są do powstałych kilka lat temu boisk sportowych nazywanych „orlikami”. Mimo, że nie są to wielkie kryte obiekty, z jakimi spotkać się można w dużych miastach, chętnych do gry nie brakuje. Korty te stały się idealnym pomysłem na aktywny wypoczynek, który doskonale wpływa na kondycję i samopoczucie, a więc promowanie zdrowego stylu życia.

Występowanie dużej liczby turniejów mających miejsce w małych miejscowościach to doskonały dowód na to, że ludzie chcą i lubią grać w tenisa. Rozgrywki spotykają się z niemałym zainteresowaniem, zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem – poczynając od dzieci w wieku 5 lat, po osoby starsze. Tutaj różnica pokoleń czy płci nie ma znaczenia, dlatego nikogo nie dziwi widok ojca grającego z synem, czy dziadka instruującego swoją wnuczkę. Tenisowe potyczki gromadzą liczną publiczność, na której doping zawsze można liczyć. Dodatkowo bodźcem zachęcającym do rywalizacji na kortach są nagrody – puchary, statuetki czy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki dla najmłodszych, które zachęcają do stawiania dalszych kroków w tym sporcie.

Zajęcia pozalekcyjneO ile na lekcjach wychowania fizycznego gra w tenisa jest jeszcze rzadkością, to zajęcia pozalekcyjne, sprowadzające się do trenowania tego sportu, są coraz częstszym zjawiskiem. Dodatkowe lekcje pozwalają uczniom zapoznać się z podstawowymi zasadami tej dyscypliny – atut ten pozwala na podjęcie w przyszłości profesjonalnych treningów przez młodzież, która doskonale odnajdzie się w tej konkurencji. Z myślą o nich, jak również tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tenisem, przygotowywane są specjalne oferty – szczególnie w okresie wakacyjnym.

Dawniej możliwość trenowania tenisa ziemnego kojarzona była ze sportem, na uprawianie którego nie każdego było stać finansowo. Obecnie bez wątpienia tenis ulega popularyzacji – sprzęt tenisowy jest ogólnie dostępny, a korty tenisowe znajdują się nie tylko w dużych miastach, ale również w coraz większej liczbie mniejszych miejscowości. Dzięki temu otwierają się nowe możliwości dla najmłodszych, którzy nie są ograniczeni do najbardziej popularnych dyscyplin sportowych.