Nieubłaganie zbliża się koniec wakacji. Letni okres jest zawsze intensywnym czasem dla Akademii Tenisa Prince, z powodu organizacji obozów tenisowych w Lubawce. Tak też było w tym roku. W lipcu i w sierpniu odbyły się turnusy sportowe, podczas których atmosfera była niepowtarzalna.

11-dniowe wakacje, spędzone w malowniczym mieście, jakim, bez wątpienia, jest Lubawka wywarły na najmłodszych wielkie wrażenie. Piękne tereny rozciągające się wokół: zieleń oraz góry, są idealnym miejscem, w którym zarówno dzieci, jak i młodzież dobrze się czują. Centrum Sportu Młodzieżowego „Lubczyk”, w którym mieli przyjemność zakwaterować się uczestnicy obozu, usytuowany jest na granicy Sudetów Zachodnich i Środkowych, a w najbliższym otoczeniu znajdują się lasy. Widoki bardzo zachwyciły podopiecznych. Dodatkowo, w ośrodku niedawno odbył się gruntowny remont, dzięki czemu piękne warunki były nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz.

Ze względu na lokalizację pensjonatu z dala od centrum miasta, dzieci, nie dość, że mogły odpocząć od hałasów, to nic ich nie rozpraszało podczas intensywnych treningów, których naturalnie nie mogło zabraknąć. Odbywanie się zajęć tenisowych podczas wyjazdu jest dla Akademii priorytetem. Dlatego też, młodzi tenisiści, uczestniczący w zgrupowaniu, 2 razy dziennie, brali udział w szkoleniach, bazujących na programach, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Treningi prowadzone były przez profesjonalistów – trenerów ATP, którzy podczas lekcji przekazywali sportowcom wiele cennych porad. Trenerzy, jak i opiekunowie mają duże doświadczenie, zarówno w sporcie, jak i w pracy z dziećmi, dlatego wszyscy doskonale się dogadywali.

Oczywiście, poza tenisem, obóz przewidywał także wiele innych atrakcji, umilających najmłodszym czas. Organizowane były wycieczki piesze, gry i zabawy ruchowe, gry zespołowe, konkursy z nagrodami oraz turnieje. A wieczorami, podczas ogniska dzieci miały okazję na integrację. Powstał także hymn obozu. Wyjątkową przygodą była podróż do Czech, do Aquaparku, w którym dzieci doskonale się bawiły.

Ciekawy program obozu sprawił, że młodzi sportowcy byli bardzo zadowoleni, mogąc brać w nim udział i już zapowiedzieli się, że za rok pragną tam wrócić.