Prawidłowy rozwój fizyczny to bardzo ważny aspekt w przypadku dzieci i młodzieży. To właśnie w okresie wzrostu i dojrzewania trzeba zadbać o odpowiednią dietę i aktywność ruchową. Jedną z dyscyplin, którą może uprawiać Twoje dziecko jest gra w tenisa. Jakie płyną z tego korzyści?

Świetna kondycja

Niewątpliwą korzyścią, wynikającą z gry w tenisa jest poprawa kondycji fizycznej. To szczególnie istotne w przypadku dzieci z nadwagą – w ten sposób nie tylko zrzucą zbędne kilogramy, ale także pięknie wymodelują sylwetkę i wzmocnią mięśnie. Dzieci, które od najmłodszych lat będą grać w tenisa, zyskają dużo lepszą koordynację ruchową oraz wzrokową.

Nowi przyjaciele

Podczas treningu dziecko nie będzie samo – w zajęciach uczestniczą także jego rówieśnicy. To doskonała okazja ku temu, aby zyskać sympatię nowych kolegów i koleżanek, a może nawet znaleźć przyjaciela na całe życie. Wówczas Twoja pociecha jeszcze chętniej będzie uczęszczała na treningi, wiedząc że na korcie czeka go wsparcie.

Rozwój intelektualny

Niewiele osób o tym wie, ale rozwój fizyczny ma wiele wspólnego z… rozwojem umysłowym! Gra w tenisa wymaga skupienia, więc podczas treningu pracują nie tylko mięśnie, lecz także mózg. Badacze z Illinois odkryli, że dzięki tej grze mogą powstawać nowe połączenia w tym organie – a wszystko dzięki uwadze i taktycznym myśleniu.

Kształtowanie charakteru

Warto również wspomnieć, że gra w tenisa jest świetnym sposobem na kształtowanie charakteru. Każdy sportowiec kiedyś rozpoczynał swoją przygodę i z pewnością nie raz poczuł gorycz porażki. Bardzo ważne jest, aby pracować nad swoimi słabościami, regularnie chodzić na treningi i wyrobić sobie samodyscyplinę. Dzięki grze w tenisa u Twojego dziecka mogą rozwinąć się takie cechy jak wytrwałość, cierpliwość i sumienność.

Doskonały humor

Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią jest to, że gra w tenisa może… poprawić Twojemu dziecku humor! Na korcie nagle zapomina się o wszystkich zmartwieniach, a nadmiar energii można w pozytywny sposób wykorzystać. Wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, wpływające na dobre samopoczucie gracza.

Gra w tenisa niesie ze sobą wiele korzyści. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko doskonale rozwijało się – zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym, zyskało nowych przyjaciół i miało doskonały humor – zabierz je na trening!