Przyszedł czas na zakup sprzętu dla dziecka? Rynek obfituje w różnego rodzaju towary, które poleca się do gry w tenisa. Jak jednak znaleźć te produkty, które rzeczywiście będą spełniać potrzeby naszych pociech na korcie?

Odpowiedni sprzęt dla dzieci

Jeśli chodzi o sprzęt dla naszych najmilszych to podstawą jest dobrze dobrana rakieta. Na co należy zwrócić uwagę przede wszystkim? Dla początkującego tenisisty warto jest postawić na mniejszy model, który będzie stosunkowo lekki, dzięki czemu dziecko nie będzie miało kłopotów z odbiciem piłki i stopniowo będzie mogło nabierać siły wraz z kolejnymi tygodniami ćwiczeń. Istotną rolę ma również układ strun, który dużo ułatwia, zwłaszcza na początku, kiedy wiele ruchów jest jeszcze niedokładnych. Nie zapominajmy także o sztywności ramy – dla dzieci warto jest stawiać na modele nieco mniej sztywne, ponieważ minimalizujemy w ten sposób ryzyko nadwyrężenia nadgarstka i w efekcie końcowym jego przeciążeń. Warto pamiętać, że źródłem problemów często bywa za długa rączka, która obciąża rozwijające się mięśnie naszych pociech! Dobrze dopasowana rakieta pomoże naszemu dziecku doskonalić technikę, jednocześnie dbając o dobrą kondycję zdrowotną.

Strój dla dziecka

Jaki wybrać strój dla naszej pociechy? Odpowiedni ubiór na trening zależy w dużej mierze od pory roku. Latem, kiedy treningi odbywają się na zewnątrz, dobrze jest postawić na ubrania w możliwie jak najjaśniejszych barwach, aby nie przyciągały one słońca. W okresie jesiennym dużo lepiej nada się dres – pamiętajmy, że dość często ćwiczenia na zewnętrznych kortach odbywają się do listopada. Najlepiej jest stawiać na stroje z tworzyw syntetycznych. Rodzaj materiału, z jakiego uszyte są ubrania jest bardzo ważny, ponieważ będzie zapobiegać nadmiernej potliwości oraz przegrzaniu, co bezpośrednio przekłada się na komfort dziecka w czasie ćwiczeń. Cały strój powinien gwarantować możliwą wygodę i swobodę ruchów. Wspomnijmy też o etykiecie tenisowej, do której nie przykłada się jednak tak dużej wagi, zgodnie z którą tenisiści grają np. tylko w białych ubraniach.

Jakie buty na kort?

Jakie buty na kort? Na rynku znajdziemy wiele produktów, które są polecane dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki na korcie. Ważna jest chociażby elastyczna podeszwa, a także trochę luzu na duży palec. Zasadniczo inne obuwie poleca się do grania na kortach trawiastych (gdzie rekomenduje się rozwiązanie z bardziej płaską podeszwą), a inną na ziemne. Oczywiście dostępnych jest również szereg uniwersalnych produktów, które najlepiej sprawdzą się dla naszych maluchów. Pamiętajmy jednak także o stabilizacji kostki szukając butów sportowych dla dzieci.

Wyposażenie naszego dziecka w odpowiedni sprzęt jest bardzo ważne, już na samym początku jego przygody z tenisem. To, z czego korzystają początkujący gracze ma wpływ zarówno na komfort gry, lecz też bezpieczeństwo.