Sport to zdrowie. Wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale także buduje silną psychikę. Warto więc ją kształtować już od najmłodszych lat. Jednym ze sportów korzystnie wpływających na charakter dziecka jest tenis, który z roku na rok staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportową.

Naukę gry w tenisa rozpocząć można już w wieku 4-5 lat. Jest to idealny okres w rozwoju dziecka, które odczuwa naturalną potrzebę ruchu oraz szybko przyswaja nowe informacje. Zajęcia sportowe wyrabiają cechy charakteru, które są potrzebne w dorosłym życiu. Podczas zajęć na korcie dzieci bawią się ze swoimi rówieśnikami, poznają nowych kolegów i uczą się życia w grupie. Niejednokrotnie przyjaźnie zawarte na zajęciach dodatkowych są trwalsze niż te zawiązane w szkole. Zajęcia sportowe uczą zdrowej rywalizacji, która pozwala na wyładowanie złych emocji i poprawienie samopoczucia. Dzieci podczas treningów i meczów uczą się także, jak radzić sobie z porażkami i zwycięstwami. Zdobywają umiejętność radzenia sobie z przegraną i szukania rozwiązań tych niepowodzeń.

Posiadanie pasji, jaką jest tenis pozwala także na wzmocnienie pewności siebie i własnej wartości. Dzieci, które regularnie uprawiają sport są bardziej zdyscyplinowane i odporne na negatywny wpływ środowiska zewnętrznego. Dużą rolę odgrywa tutaj trener, który musi umiejętnie zdobyć zaufanie oraz szacunek wśród najmłodszych. Uprawianie sportu uczy dzieci także samodzielności i szybkości w podejmowaniu decyzji. Dzieci które nie uczestniczą w żadnych zajęciach dodatkowych często są wyręczane we wszystkim przez rodziców. Tenis rozwija umiejętność decydowania o sobie, wybierania najlepszych decyzji oraz pracy zespołowej ze swoimi rówieśnikami.

Tenis wychowuje dziecko w różnych aspektach życia, przygotowując je do dalszej drogi w późniejszych latach. Uczy zasad gry fair play, punktualność, konsekwencji swoich czynów. Zapisując dziecko do przedszkola warto zastanowić się nad zapisaniem go również na zajęcia sportowe.