Jesteś miłośnikiem gry w tenisa i nie wiesz, który kort w Poznaniu wybrać? Zastanawiasz się wieloma możliwościami jakie daje to duże miasto? Ceny również mocno się od siebie różnią i są zależne od pory roku, dnia tygodnia i godziny, w której będziemy grać. Jaki kort tenisowy w Poznaniu wybrać?

Jakie można wyróżnić korty tenisowe?

Korty tenisowe różnią się od siebie przede wszystkim nawierzchnią, na której sportowcy rozgrywają mecze. Dla osób oglądających rozgrywki, korty mogą różnić się tylko kolorem i to właśnie odróżnia je od siebie. Każdy rodzaj nawierzchni ma swój wyjątkowy odcień. Jakie można wyróżnić powierzchnie, na których gra się w tenisa?

  • Ziemna/ceglana mączka – jej charakterystycznym elementem jest czerwona lub zielona mąka. Tę pierwszą wykorzystuje się na licznych turniejach w Europie oraz Ameryce Łacińskiej, natomiast zielone korty można zobaczyć w Stanach Zjednoczonych. Na tych kortach piłka odbija się znacznie wyżej, w porównaniu z innymi. Piłki mają również mniejszą prędkość, a spowodowane to jest szorstką nawierzchnią, na której występuje duże tarcie.
  • Twarda – przykładem takiej nawierzchni jest podłoże akrylowe, asfaltowe lub betonowe. Mogą mieć one kolor niebieski. Na twardych kortach piłka odbija się szybko oraz średnio wysoko. Taką nawierzchnię można było zobaczyć na US Open.
  • Trawiasta – najczęściej wykorzystywane są podczas Wimbledonu. Na tego rodzaju kortach piłki lecą szybko, a ich odbicie jest niskie. Jest to spowodowane mniejszym tarciem.
  • Dywanowa – tak nazywane są nawierzchnie, które można w każdej chwili usunąć, np. wykładzina. Na nawierzchni dywanowej piłka odbija się niżej lub wyżej niż na kortach o twardej powierzchni.

Kort tenisowy – Poznań

Akademia Tenisa Prince działa od 2009 roku i jest największą akademią tenisa w Poznaniu. Założona została przez byłych zawodników, którzy swoje doświadczenie zdobyli na kortach krajowych i zagranicznych. Osoby te zapragnęły nauczyć tego pięknego sportu innych ludzi. W Akademii Tenisa Prince pracują doskonale wyszkoleni trenerzy, którzy potrafią każdego człowieka zarazić miłością do tej wymagającej dyscypliny. W swojej ofercie Akademia posiada zajęcia zarówno dla najmłodszych, którzy uczęszczać mogą do tenisowego przedszkola, ale również prowadzi aktywności dla starszych dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Możesz wybrać spomiędzy treningów grupowych, indywidualnych czy deblowych, takie, które najbardziej Ci odpowiadają. Zajęcia podzielone są ze względu na umiejętności zainteresowanych, więc jeśli jesteś początkujący, to również znajdziesz tutaj dla siebie miejsce.

Korty tenisowe Poznań – cennik

Ceny w Akademii Tenisa Prince są naprawdę różne. Wszystko zależy od tego, jakie zajęcia wybierzesz oraz jaka będzie ich częstotliwość. Różne zajęcia odbywające się raz w tygodniu nie przekraczają 300 zł. Możesz wybrać również opcję treningu dwójkowego, a koszta podzielić na dwie osoby.

Teraz mamy nadzieję, że już wiesz, które korty tenisowe są najlepsze w Poznaniu! Koniecznie zwróć uwagę na jakość kortu tenisowego i jego cenę, bo czasami lepiej zapłacić więcej i mieć pewność przyjemnej gry. My szczególnie polecamy Akademię Tenisa Prince, która w swojej ofercie ma zarówno zajęcia dla dzieci, jak i dla dorosłych oraz dodatkowe atrakcje, takie jak półkolonie czy obozy sportowe dla najmłodszych. Nie czekaj i już dziś zarezerwuj wybrany kort tenisowy!