Sport jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo wiąże się z nim wiele korzyści. Jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci, które posiadają wiele energii i chcą ją produktywnie wykorzystać. Dodatkowo zapewniają rodzicom chwilę odpoczynku oraz dumy z osiągnięć ich pociech. Jednym z polecanych sportów dla dzieci jest tenis. Odpowiednia aktywność ruchowa ma pozytywny wpływ na ich rozwój psychiczny i fizyczny.

Zalety gry w tenisa – gra również dla dzieci

Gra w tenisa pozwala na ćwiczenie i wzmacnianie kondycji organizmu. Wiąże się to z pozytywnym rozwojem układu immunologicznego, przez co dziecko nabiera odporności. Nie jest wtedy podatne na infekcje i mniej choruje. Tenis rozwija u dziecka wszechstronność ruchową oraz koncentrację. Ponadto, uczy małego człowieka wielu przydatnych umiejętności społecznych takich jak: zdrowa rywalizacja i współpraca w zespole. Pozwala nabyć umiejętność funkcjonowania w grupie rówieśników, a także nawiązywania nowych kontaktów. Daje możliwość na aktywne rozładowanie nagromadzonego stresu, a także rozwija zdolności strategicznego myślenia.

Indywidualne porady na start 

Kiedy zdecydować się na indywidualne konsultacje z trenerem? Zawsze jest na to dobry moment. Tenis jest grą techniczną, a zatem lepiej jest zacząć naukę pod okiem doświadczonej osoby. Przed rozpoczęciem gry, warto skonsultować dobór odpowiedniej do wagi dziecka rakiety, a także stroju i obuwia. Trener podpowie młodemu graczowi, jaka jest idealna technika trzymania i posługiwania się rakietą. Ponadto, wytłumaczy zasady gry panujące na korcie i wyjaśni sposoby zdobywania punktów. Początkowe porady trenerskie są sposobem na poznanie niezbędnych podstaw do rozpoczęcia gry.

Indywidualne porady dla doświadczonych graczy

Indywidualne konsultacje są polecane również dla dzieci, które są doświadczone w grze tenisowej. Obserwacja dziecka w trakcie serwowania i odbierania piłek, pozwoli na udzielenie wskazówek na temat poprawy techniki oraz skuteczności na korcie. Ponadto, trener może udzielić rady, jak uniknąć przeciążenia i kontuzji w czasie gry oraz poleci ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające. Indywidualne porady są także świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które wykazują widoczne postępy na korcie i chciałyby sprawdzić swoje umiejętności w turniejach tenisowych.

Tenis jest świetną, przyjemną grą wskazaną dla każdego dziecka. Wiąże się z nim wiele korzyści pozytywnie wpływających na rozwój małego człowieka. Indywidualne porady trenerskie są świetnym rozwiązaniem dla gracza bez względu na jego wiek, poziom zaangażowania czy umiejętności. Na pewno pozwolą na ulepszenie techniki gry odnoszenie coraz większych postępów na korcie.