Nadeszła zima, czas mrozu i śniegu. Warunki pogodowe nie zachęcają do wyjścia z ciepłego domu, a tym bardziej do aktywności na świeżym powietrzu. Taki tryb życia sprawi jednak, że mięśnie staną się mniej sprężyste a kondycja spadnie. Warto jednak podjąć aktywność fizyczną. Sport wpływa pozytywnie na mechanizmy obronne organizmu. Aby czuć się dobrze, nie trzeba od razu uprawiać wyczynowych sportów zimowych. Wystarczy spokojny spacer, czy jazda na rowerze. Trzeba jednak być ostrożnym oraz wziąć pod uwagę ewentualne kontuzje i urazy, gdyż aura nie zawsze będzie łaskawa. Zimowe spacery w szybkim tempie, nie wymagają inwestycji w odpowiedni sprzęt, wystarczą dobre buty i ciepłe ubranie. Tak popularny nordic walking, można z powodzeniem uprawiać nawet w miesiącach zimowych. Nordic walking odciąża stawy i pozytywnie wpływa na kręgosłup. Najpopularniejsze narciarstwo ma mnóstwo zalet. Wzmacnia każdą grupę mięśni, poprawia koordynację ruchową i wydolność organizmu.

Najmłodsi także nie mogą narzekać na wybór zimowych atrakcji. Już kilkuletnie dzieci, mogą pod opieką instruktora zacząć przygodę z łyżwami lub nartami, a nawet snowboardem. Należy pamiętać, że na stoku narciarskim, każde dziecko do 15. roku życia, obowiązkowo musi zakładać kask. Na wolnym powietrzu, dzieci mogą spacerować z rodzicami lub lepić bałwana z rodzeństwem. Każde dziecko będzie zachwycone, gdy będzie mogło pojeździć na sankach z rodzicami.

Jeśli dziecko regularnie chodzi na treningi i uprawia sport, np. tenis, nie musi na czas zimy z niego rezygnować. Jeśli dziecko zaprzestanie treningów, może mieć zaległości wiosną. Aby do tego nie dopuścić, warto aby dziecko nadal regularnie uczestniczyło w treningach.

Jeśli pociecha będzie trenować na powietrzu, warto pamiętać o kilku wskazówkach. Niezbędny okaże się termos z gorącą herbatą, ciepła czapka, rękawiczki, szalik aby nie stracić niezbędnego ciepła. Najskuteczniejszym sposobem zatrzymania ciepła, jest ubiór „na cebulkę”. Pomocna jest także „oddychająca” odzież. Pomoże ona utrzymać prawidłową temperaturę ciała podczas treningów.

Trenując tenis na powietrzu, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Kort powinien być suchy. Mokry, może szybko zamarznąć, a wtedy łatwo o kontuzje i niebezpieczne urazy. Ubiór odpowiedni do pogody jest tu oczywiście niezbędny. Śnieg, ale tylko kilkumilimetrowy nie stanowi przeszkody.

Odpowiednie warunki do gry w tenisa stwarza hala lub zadaszony kort tenisowy. Zadaszone korty, boiska i hale sportowe to zimą lepszy sposób na trenowanie tenisa. Akademia Tenisa Prince dysponuje zadaszonymi kortami, co stwarza możliwość nauki gry w tenisa w grupach rówieśników oraz treningów ogólnorozwojowych, istotnych w celu podtrzymania kondycji dziecka. Zima nie musi oznaczać rezygnacji z treningów. To dobry moment na poznawanie sportów, dostarczających wiele radości i gwarantujących dobre samopoczucie.