Właśnie zaczął się wrzesień, a wraz z nim początek szkoły i czas nowych wyzwań dla dzieci. Edukacja coraz częściej nie zamyka się jedynie w sztywnym planie obowiązkowych lekcji, lecz rozszerza na niezwykle bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Spośród nich sporym zainteresowaniem cieszą się treningi sportowe, takie jak na przykład nauka gry w tenisa.

Dlaczego warto wybrać tenis?

Tenis jako jedyna z najbardziej znanych dyscyplin olimpijskich we współczesnym świecie zyskuje coraz więcej zwolenników. Ten niezwykle elegancki sport wzbudza pozytywne emocje zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Poprzez naukę gry w tenisa najmłodsi zyskują niepowtarzalną możliwość rozwoju koordynacji ruchowej oraz wzmocnienia kształtujących się mięśni. Ponadto, ćwiczą refleks, a także umiejętność podejmowania szybkich decyzji. Co równie istotne, dzięki grze w tenisa dzieci nawiązują nowe przyjaźnie z rówieśnikami, uczą się zasad pracy w grupie oraz poznają istotę zdrowej rywalizacji. Treningi na korcie to również doskonały sposób rozładowania nadmiaru energii oraz radzenia sobie ze stresem. Dzięki nim pociechy stają się bardziej samodzielne i pewne siebie.

Pierwsze kroki na korcie

Przed zapisaniem dziecka na lekcje gry w tenisa wielu rodziców zastanawia się, od którego roku życia najlepiej rozpocząć przygodę z kortem. Specjaliści zgodnie potwierdzają, że na treningi tenisowe mogą przychodzić nawet najmłodsi milusińscy w wieku 4 i 5 lat. Najczęściej jednak grę zaczynają uczniowie między 6 a 7 rokiem życia. Początkowe fazy oswajania dzieci z rakietą tenisową polegają przede wszystkim na dobrej zabawie, dlatego też nie należy wywierać jakiejkolwiek presji związanej z osiąganiem coraz lepszych wyników. Przed pierwszym treningiem warto przygotować dla swojej pociechy wygodny strój sportowy oraz odpowiednio dopasowaną rakietę. W kwestii wyboru sprzętu najlepiej poradzić się fachowców, gdyż powinien on odznaczać się dobrą jakością, właściwą wagą i rozmiarem stosownym do wzrostu dziecka.

Sposób nauczania

Najpopularniejszą formą nauki podstaw gry w tenisa jest połączenie zasad gry i treningu opartego na wspólnej zabawie. Młodzi tenisiści rozpoczynają lekcje od ciekawych, urozmaiconych gier ruchowych. Kolejny etap nauki tenisowych podstaw polega głównie na zapoznaniu się z techniką i regułami rządzącymi przebiegiem rozgrywek. Następnie dzieci przygotowują się do gry na pełnowymiarowym korcie. Profesjonalni trenerzy dbają o to, aby każdy zawodnik czuł się swobodnie podczas treningu i rozwijał swoje zdolności we właściwym tempie.

Tenis a zdrowie

Dodatkową motywacją do zapisania dziecka na lekcje tenisa są dobroczynne skutki zdrowotne treningów. Po pierwsze gra w tenisa poprawia ogólną kondycję i stan sylwetki. Po drugie ten rodzaj aktywności fizycznej znacznie wpływa na zwiększenie odporności organizmu oraz pozwala zapobiegać rozwojowi licznych chorób, takich jak cukrzyca, czy schorzenia układu krwionośnego. Warto wiedzieć o tym, że wbrew powszechnym opiniom rekreacyjna gra w tenisa nie stanowi zagrożenia dla stawów kolanowych i łokciowych.

Po całym dniu spędzonym w szkolnych ławkach dzieci powinny mieć możliwość rozładowania nadmiaru energii. Aby spożytkować ją we właściwy sposób najlepiej wybrać dla najmłodszych treningi sportowe, takie jak na przykład dodatkowe lekcje tenisa. Dzięki regularnym spotkaniom z kortem dzieci z pewnością pokochają zdrowy tryb życia i poprawią swoją kondycję fizyczną, jednocześnie świetnie się bawiąc. Chcesz dowiedzieć się więcej o zajęciach tenisowych dla Twojego dziecka? Przyjdź do nas na Drzwi Otwarte 15.09 w godzinach 11.00 – 13.00.