Twoje dziecko nalega na wyjazd na obóz sportowy w czasie ferii zimowych, ale Ty masz dużo wątpliwości? Nie wiesz, czy sobie poradzi i czy nie jest jeszcze za małe na taki wyjazd? Boisz się też, że będzie tęsknić? Poznaj korzyści, jakie płyną z samodzielnego wyjazdu pociechy na obóz zimowy.

Organizacja czasu wolnego dziecka podczas ferii zimowych

Jeśli nie chcesz, żeby przez całe ferie rozrywka Twojego dziecka ograniczała się naprzemiennie do bajek i gier, wysłanie go na obóz sportowy to dobre rozwiązanie. Podczas takich wyjazdów, plan dnia jest starannie zaplanowany. Oczywiście oprócz czasu przeznaczonego na aktywności, przewidziane są też godziny na relaks, które pociecha może wykorzystać tak jak tylko chce: spędzając czas z przyjaciółmi czy też dzwoniąc do rodziców. Chcąc zorganizować wolny czas dziecku podczas ferii zimowego, rozważ też zapisanie go na półkolonie sportowe w Poznaniu, które również oferują wiele atrakcji, ale nie łączą się ze spaniem poza domem.

To przygoda, którą Twoje dziecko zapamięta na całe życie

Nieodłącznie z wyjazdem na obóz sportowy wiąże się zawarcie nowych znajomości i umocnienie dotychczasowych już relacji z osobami o podobnych zainteresowaniach. Twoja pociecha z pewnością pozna licznych kolegów i koleżanki, którzy umilą jej pobyt z dala od domu i razem z nimi przeżyje świetne, czasem szalone przygody – o części z nich dowiesz zapewne dopiero po latach.

Szkoła samodzielności i trening dojrzałości

Samodzielny wyjazd dziecka na obóz sportowy, oprócz świetnej zabawy na stoku narciarskim (sprawdź naszą ofertę obozu sportowego), jest dla niego również prawdziwym wyzwaniem – kiedy zabraknie mamy i taty, będzie musiało samo zadecydować w co się ubrać, żeby nie zmarznąć w ciągu dnia oraz zadbać o umiejętne dysponowanie otrzymanym kieszonkowym na drobne wydatki. Tydzień spędzony poza domem uczy dzieci i młodzież dojrzałości oraz odpowiedzialności. Mimo, że nad bezpieczeństwem uczestników obozu stale czuwa kadra wykwalifikowanych opiekunów, to najczęściej dziecko samo musi zadbać o zrealizowanie swoich indywidualnych potrzeb, o których wspomnieliśmy wyżej.

Poprawa umiejętności sportowych i rozwijanie zainteresowań

Biorąc udział w obozie sportowym, dziecko będzie też intensywnie trenować, dlatego w szybkim tempie może poprawić swoje umiejętności. Dodatkowo takie wyjazdy zwykle są organizowane w ośrodkach z dobrym zapleczem sportowym, co również sprzyja rozwojowi dziecka. Wszystkie treningi odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów, którzy często są również opiekunami podczas wyjazdu na obóz, dlatego ewentualne błędy i niedociągnięcia są natychmiast korygowane, tak aby wykształcona technika poruszania się była jak najdoskonalsza. Ale obóz sportowy to nie tylko zajęcia poświęcone aktywności fizycznej, oprócz nich w programie znajduje się też wiele innych rozrywek, które pozwalają rozwijać dzieciom inne umiejętności i odkrywać nowe pasje.

góry i nartySzansa na podróżowanie

Wysyłanie dziecka na obóz lub półkolonie sportowe gwarantuje mu dostęp do szerokiej gamy atrakcji, nie tylko skupiających się wokół typowo zimowych aktywności, takich jak narciarstwo zjazdowe i snowboard. Oprócz tego uczestnicy mają okazję odwiedzić okoliczne miejsca. Ponieważ wielu rodziców często nie może wziąć nawet tygodnia wolnego w czasie ferii, wyjazd dziecka na obóz pozwala mu samemu podróżować w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

Wyjazd dziecka na zimowy obóz sportowy, zwłaszcza po raz pierwszy, to duże przeżycie dla całej rodziny, które wiąże się z licznymi wątpliwościami. Warto je przełamać i posłać pociechę na obóz, gdyż niesie to za sobą wiele korzyści – nie tylko dla młodego sportowca, ale też dla rodziców, którzy pod nieobecność dziecka mogą przez chwilę odpocząć od codziennych obowiązków.