Tenis od lat cieszy się dużą popularnością. Ludzie chętnie uprawiają ten sport, spędzając wiele godzin na kortach. Jest to także świetna rozrywka w formie biernej dla osób oglądających mecze tenisowe. Co ważne, w rekreacyjną formę gry w tenisa można zaangażować rodzinę i przyjaciół. Z kolei w wolnym czasie kibicować mistrzom tego sportu.

Kiedyś elitarny sport, przeznaczony tylko dla lepiej sytuowanych ludzi, obecnie jest jednym ze sportów masowo uprawianych w celach rekreacyjnych. Szukając aktywnej formy spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie, warto więc rozważyć grę w tenisa. Sport, w którym wiek nie ma znaczenia, może angażować dzieci już w wieku przedszkolnym, młodzież, dorosłych oraz osoby starsze. Poziom sprawności fizycznej również nie stanowi przeszkody w podjęciu pierwszych kroków na korcie.

dziewczynkaPrzygodę z tenisem należy rozpocząć od dobrania odpowiedniego sprzętu. Wybierając rakietę tenisową trzeba zwrócić uwagę na posiadane umiejętności, wiek i płeć. Prawidłowo dobrana rakieta trzymana w opuszczonej ręce, nie może stykać się z podłożem. Dla początkującego gracza poleca się lekkie, sztywne rakiety, z dużą główką pozwalającą na bardziej efektywne odbijanie piłki. Podejmując pierwszą aktywność na korcie styl gry nie odgrywa istotnej roli. Głównie liczy się skuteczność przebicia piłki w miejsce kortu przeciwnika.

Tenis jako gra techniczna wymaga nauki pod doświadczonym okiem osoby prowadzącej. Nawet jeśli celem gry jest zabawa, warto zdecydować się na skorzystanie z kilku lekcji z trenerem. Pozwoli to na wykluczenie najczęściej popełnianych błędów oraz na naprowadzenie gracza w kierunku odpowiedniej techniki. Wprowadzenie tenisa jako systematycznego elementu cotygodniowej rodzinnej rozrywki, szybko pozwoli na wyrobienie zadowalających nawyków w grze. W celu większego zaangażowania osób na korcie można grać w dwuosobowych zespołach. Dla początkujących graczy wielkość kortu może być zbyt duża na jednoosobowy pojedynek. Łączenie się w pary stanowi zatem pomoc oraz zaostrza poziom zdrowej rywalizacji.

gra w tenisaPoświęcając coraz więcej czasu na grę w tenisa, naturalnym odruchem jest większe zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Oglądanie pełnych emocji meczów doświadczonych profesjonalistów również może stanowić świetną rozrywkę. W telewizji najważniejsze rozgrywki tenisowe emitowane są na kanałach ogólnodostępnych, a większość innych meczów można oglądać na programach sportowych. Relacje na żywo z Wimbledonu, Australian Open czy US Open można również oglądać online, a liczne portale internetowe umożliwiają na bieżące śledzenie wyników i rankingów najlepszych sportowców. Sportowców takich jak Maria Sharapova, Serena Williams, Roger Federer, Novak Djokovic czy Agnieszka Radwańska nie trzeba nikomu przedstawiać. Nazwiska zajmujące pierwsze miejsca w zestawieniach od lat są niezmienne i dobrze wszystkim znane.

Wiernych fanów tenisa przybywa z roku na rok. Sukcesy polskich tenisistów przyczyniły się do popularyzacji tej dyscypliny. Kibice śledzą aktualne rankingi sportowe i oglądają mecze. Część z nich aktywnie uprawia ten sport traktując czas spędzony na korcie jako świetna rozrywka i sposób na relaks.