Tenis jest wspaniałą dyscypliną sportową, która wspiera u najmłodszych rozwój motoryczny, a jednocześnie daje wiele radości i zabawy. Zaleca się uprawianie tego sportu u dzieci już od 5 roku życia jednak już od pierwszych chwil na korcie, warto poznać odpowiednie nawyki i zasady, które wpłyną pozytywnie na grę naszego dziecka.

dziewczynkaPrzygodę z tenisem najlepiej rozpocząć u dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Jest to ważny wiek dla jego motoryczności, a także dobry moment by doskonalić sprawność fizyczną potrzebną do uprawiania tego sportu. Dodatkowo w tym wieku u naszej pociechy panuje naturalna potrzeba ruchu, która wynika z rozwoju biologicznego. Trudno jednak określić dolną granicę, by rozpocząć swoją przygodę z tenisem. Zależy to bowiem od sprawności fizycznej dziecka, jego zainteresowań oraz chęci. Dziewczynki powinny z pewnością wcześniej rozpocząć treningi ze względu na szybszy rozwój biologiczny.

Początki w sporcie są zazwyczaj trudne i wymagają cierpliwości, dlatego warto mieć pod ręką kogoś, kto od pierwszej chwili zadba o wyrobienie u naszego dziecka odpowiednich nawyków. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w zajęcia z profesjonalnym trenerem, który nauczy naszego malucha w szybki sposób prawidłowego uchwytu rakiety, odpowiedniego poruszania się, a także wskaże błędy, które natychmiastowo skoryguje, tłumacząc przy tym zasady. Wystarczy już 10 godzin z profesjonalistą, aby wyrobić prawidłowe odbieranie i przyjmowanie serwisu, co będzie pozytywnie rzutować na dalszy rozwój dziecka w tej dziedzinie. Pamiętajmy również, aby zapisać naszego szkraba do odpowiedniej grupy wiekowej, gdzie znajdzie wiele przyjaciół.

naukaDzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko się nudzą i nie potrafią skoncentrować na jednej rzeczy. Jest ich wszędzie pełno i zmieniają co chwile zabawę. Dzięki zajęciom z instruktorem tenisa, który jest odpowiednio przeszkolony, a także charyzmatyczny i przebojowy, będą mogły łatwiej skupić się na grze. Jak wiadomo maluchy lepiej słuchają obcych osób, niż rodziców pod okiem których mogą stawać się marudne i wykonywać inne ćwiczenia.

Początki gry w tenisa u małych dzieci bardziej przypominają zabawę niż profesjonalny trening. Jednak dobierając odpowiedni kurs dla naszej pociechy z wykwalifikowanym instruktorem ukierunkowujemy je w sposób, który przygotuje fizycznie dziecko do trudniejszych treningów w przyszłości.

Pierwsze kroki stawiane przez malucha na korcie to oczywiście zabawa i poznawanie nowego, nieznanego dotąd środowiska. Zajęcia z profesjonalnym trenerem tenisa sprawią, że nasza pociecha nie tylko szybciej nauczy się poprawnych nawyków podczas rozgrywek, a także łatwiej odniesie sukcesy w tej dyscyplinie. To z pewnością ogromna zaleta, której efekty w przyszłości będą wartę odrobinę inwestycji.