Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – to dla dzieci czas beztroski, ale także możliwość rozwoju. Dwa miesiące odpoczynku od szkoły to najlepsza możliwość na to, by dziecko rozwijało pasje i szlifowało swoje umiejętności, a także świetnie się bawiło! Zobacz dlaczego obóz, czy kolonia to naprawdę świetny pomysł.

Możliwość rozwoju

Jeśli Twoje dziecko posiada pasję, której chce się oddać i uwielbia określoną dziedzinę sportu, obóz lub kolonia będą dla niego prawdziwą przyjemnością. To idealna okazja, by poprawiło swoje umiejętności i nauczyło się zupełnie nowych rzeczy. Wychowawcy na obozach sportowych to profesjonaliści, którzy przekażą Twojemu dziecku ogrom wiedzy i pozwolą mu na rozwój. Jeśli młody człowiek po prostu lubi sport, a nie trenuje określonej dyscypliny, to także świetna opcja na to, by mógł znaleźć coś dla siebie i sprawdzić, co wychodzi mu najlepiej. Obozy sportowe zapewniają rozwój fizyczny, który pozwoli dziecku być bardziej świadomym własnego ciała i ruchów, a także wpłynie na jego umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Aktywne dzieci znajdą na kolonii odpowiedni obszar, by dać ujście swojej energii, a wychowawcy zadbają o to, by nie miały chwili na nudę.

Nauka samodzielności

Obóz sportowy to także mała szkoła życia. Pozwala dziecku nauczyć się punktualności, a także szlifuje odpowiedzialność za własne decyzje. To często pierwszy wyjazd bez obecności rodziców – ten fakt z pewnością ucieszy Twoje dziecko, ale także przystosuje je do samodzielnego funkcjonowania. Twoja pociecha będzie musiała sama pamiętać o wieczornym prysznicu, umyciu zębów, czy tym w jaki sposób gospodaruje pieniędzmi. Równie istotna jest także samodzielna decyzja o tym jak się ubierze i w których zajęciach ma ochotę uczestniczyć. Dla wielu dzieci będzie to pierwszy moment, w którym wyjdą ze swojej strefy komfortu i będą musiały same wziąć za siebie odpowiedzialność.

Wspomnienia na całe życie i nowe kontakty

Kolonie i obozy to także po prostu cudowne wspomnienia, które będą towarzyszyć dziecku przez całe lata. Na pewno sam pamiętasz swoje pierwsze wyjazdy na kolonie, na których zawiązałeś wspaniałe znajomości, i na których nauczyłeś się zupełnie nowych rzeczy. Kilka, czy nawet kilkanaście dni, które spędzają ze sobą dzieci sprawiają, że bardzo łatwo jest znaleźć nowe koleżanki lub kolegów. Wspólna pasja i chęć robienia tych samych rzeczy sprawiają, że dzieci czują się komfortowo i łatwo przychodzi im interakcja z drugim człowiekiem. Obóz to także podróż w nowe, nieznane miejsce – jest to dla dzieci bardzo fascynujące i uczy je szerszego spojrzenia na świat. Wizyty w różnych zakątkach kraju, czy nawet globu pozwolą poszerzyć horyzonty dziecka i poznać nowy, często trochę inny świat, który potrafi zaskoczyć. Wspomnienia wspólnych posiłków, zabawy i braku miejsca na nudę z całą pewnością sprawią, że dziecko zapamięta wyjazd na długie lata.

Obóz, czy kolonia to czas, który Twoje dziecko będzie wspominać nawet przez wiele lat. Dzięki różnego rodzaju wyjazdom ma możliwość realizowania swoich marzeń i kompetencji, a także zawiązania nowych znajomości. Pamiętaj jednak, że obóz powinien być decyzją dziecka, a nie rodzica.

W sezonie 2022 Akademia Tenisa Prince organizuje dwa obozy sportowe: dla dzieci w otulinie Kaszubskiego Parku Narodowego oraz dla mam w czterogwiazdkowym hotelu w Sopocie, na które serdecznie zapraszamy!