Kolejna edycja Poznań Open zbliża się wielkimi krokami. W dniach 12-20 lipca pojawią się w Poznaniu największe gwiazdy tenisa. Fani tej dziedziny sportowej mogą szykować się na sportowe emocje. Turniej odbywać się będzie na kortach Parku Tenisowego Olimpia przy ulicy Warmińskiej 1.

Poznań Open to turniej tenisowy rozgrywany w Poznaniu, który kierowany jest tylko dla mężczyzn. Jest on zaliczany do cyklu zawodów ATP Challenger Tour. W tym roku organizowana jest już 11. edycja tego konkursu. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach, udział w turnieju brali czołowi zawodnicy, tacy jak: Marat Safin, Gilles Simon, Juan Martin del Potro, którzy następnie awansowali w czołówce rankingu ATP. Także wygrana w Poznań Open – Jerzego Janowicza w 2012 roku – pozwoliła mu uplasować się w pierwszej setce rankingu ATP.

Zwycięzca turnieju zdobędzie aż 80 punktów do rankingu ATP, z kolei finalista 48. Dodatkowo najlepszy gracz otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5035 Euro – jest o co walczyć.

Zawody te ważne są przede wszystkim dla młodych zawodników, którzy mają możliwość zmierzyć się na korcie z najlepszymi tenisistami, dzięki zdobyciu tzw. „dzikich kart”. Spośród Polaków takie karty otrzymali w tym roku: Kamil Majchrzak, Łukasz Kubot, Andrzej Kapaś, Błażej Koniusz oraz Grzegorz Panfil. Na turnieju na pewno nie pojawi się Michał Przysiężny, który w tym czasie będzie brać udział w zawodach w USA.

Jesteście ciekawi, kto wygra tegoroczną edycję Poznań Open 2014? Wszyscy entuzjaści tenisa mają możliwość kibicować na żywo swoim ulubieńcom już od 12. lipca. Wstęp przez pierwsze dni turnieju jest darmowy, warto zatem pojawić się na trybunach kortu wraz z dziećmi. Emocje towarzyszące turniejowi będą z pewnością niezapomniane dla młodych amatorów tenisa.

Trzymajcie kciuki za polskich tenisistów!