Spędzenie wakacji w mieście wcale nie musi być nudne. Rodzice często zastanawiają się jak sprawić, aby ich pociecha aktywnie spędziła wolny czas, pod okiem opiekunów w czasie, kiedy oni sami są w pracy. Latem organizowanych jest wiele zajęć i wydarzeń dla dzieci, które zapewnią im moc atrakcji. Jednym z nich są sportowe półkolonie organizowane przez Akademię Tenisa Prince w Poznaniu, które odbywać się będą w okresie od 29.06 do 28.08.2015 r.

W wakacje w mieście organizowane są sportowe zajęcia dla dzieci i młodzieży, które zapewnią im fachową opiekę, interesujące warsztaty i naukę od profesjonalnych pedagogów i trenerów. Dzięki nim uczą się one szacunku do starszych oraz do swoich rówieśników, a także współpracy w grupie. Takie lekcje wpływają pozytywnie na rozwój młodego człowieka. Rodzice, którzy wysyłają swoje pociechy na półkolonie zauważają u nich poprawę zachowania. Są one bardziej odpowiedzialne za swoje czyny i lepiej rozumieją konsekwencje, jakie mogą wyniknąć z podejmowanych decyzji. Poza tym dzieci w czasie zajęć mogą dać upust swojej energii, dzięki zajęciom fizycznym. Po takich zabawach jest ono spokojniejsze w domu. Dodatkowo taka aktywność w dzisiejszych czasach jest ogromnym plusem. Większość młodych ludzi spędza swój wolny czas w domu, siedząc przed komputerem, telewizorem lub innym sprzętem elektronicznym. Brak ruchu prowadzi do otyłości, która dotyczy coraz większej liczby dzieci. Zajęcia sportowe budzą w nich także chęć rywalizacji, wytrwałości w działaniu i walki do samego końca. Półkolonie sportowe w Akademii Tenisa Prince to przede wszystkim aktywność, dzięki której nie ma czasu na nudę. W ramach zajęć dzieci poznawać będą zasady gry w tenisa i doskonalić swoje umiejętności, a także spróbują swoich sił w judo. Dla dziewczynek zorganizowane zostaną zajęcia taneczne, a chłopcy będą mogli rywalizować między sobą grając w piłkę nożną. Ponadto dzieci czekają zajęcia terenowe, konkursy plastyczne i sportowe z nagrodami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Półkolonie to także czas na poznanie nowych kolegów i koleżanek, co może przełożyć się na późniejsze przyjaźnie. Półkolonie organizowane przez trenerów sprzyjają integracji i zawieraniu nowych znajomości przez pociechy. Spędzanie czasu na relaksie, grach czy zawodach, buduje pozytywne relacje między młodymi ludźmi. Może to rodzić znajomości, które przetrwają przez lata. Dziecko czuje też, że przynależy do większej grupy, za którą po części jest odpowiedzialne oraz czuje się akceptowane przez społeczeństwo. Przestrzeganie zasad narzuconych przez trenerów ma także ważny wpływ na naukę dyscypliny. Pod okiem wykwalifikowanego pedagoga młoda osoba łatwiej dostosowuje się do zasad niż w domu. Półkolonia pomaga również przezwyciężyć strach przed nowymi wyzwaniami. Dzieci uczą się, że przy odrobinie wysiłku są w stanie wykonać każde zadanie. Buduje to pewność siebie i odwagę – cechy bardzo przydatne w rozwoju i późniejszym dorosłym życiu.

Półkolonie sportowe Akademii Tenisa Prince organizowane są według ściśle określonego planu. Nie ma więc czasu na nudę czy brak zajęć. To dobry sposób na wyładowanie drzemiącej w dzieciach energii, a zarazem odpoczynku od telewizji i komputerów. Każda pociecha na pewno będzie zadowolona, że mogła w ten sposób spędzić wakacje, a pozytywne wartości nabyte podczas półkolonii zostaną na całe życie.