Wśród polskich sportowców na uwagę i wyróżnienie zasługują niewątpliwie czołowi tenisiści. Do największych gwiazd tego sportu zaliczają się Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Odnoszą oni ogromne sukcesy nie tylko na krajowych kortach, ale także na arenie międzynarodowej. Dzięki temu oboje plasują się w czołówce listy najlepszych tenisistów świata. Swoje życie poświęcają tenisowi i aby osiągać najlepsze wyniki, muszą spędzać długie godziny na wyczerpujących treningach. W wolnych chwilach angażują się jednak w różnego rodzaju pozasportową działalność.

Agnieszka Radwańska odniosła swój pierwszy wielki sukces w 2005 roku wygrywając juniorski Wimbledon. Od tego czasu konsekwentnie budowała swoją pozycję znakomitej tenisistki. W ciągu ostatnich lat odnotowała okresowe spadki formy, ale nigdy się nie poddawała i obecnie zajmuje trzecią pozycję w rankingu WTA – największej kobiecej organizacji tenisa. Agnieszka, mimo że jest niewątpliwie światową gwiazdą sportu stara się wspierać zwykłych ludzi i brać udział w akcjach charytatywnych. Tenisistka wraz ze swoją siostrą, Urszulą Radwańską, która również realizuje się na kortach tenisowych, każdego roku bierze udział w akcji „Szlachetna paczka”. Celem akcji jest przygotowanie paczki z różnego rodzaju artykułami i dostarczenie jej potrzebującej rodzinie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Siostry Radwańskie wykorzystują swoją popularność w szczytnym celu i starają się także wspierać osoby chore, upośledzone czy niepełnosprawne. Przyłączyły się do Fundacji im. Brata Alberta, która prowadzi placówki niosące pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Agnieszka i Ula zachęcają ludzi do odpisania 1% podatku na rzecz fundacji. Dzięki temu, że są osobami znanymi i cieszącymi się sympatią społeczeństwa mogą wykorzystać swój wizerunek i skutecznie zachęcić ludzi do skorzystania z tego prostego sposobu na wsparcie ludzie potrzebujących.

Również Jerzy Janowicz, najlepszy polski tenisista, który obecnie znajduje się na dwudziestym pierwszym miejscu w rankingu najlepszych tenisistów świata, poza realizowaniem się w sporcie wspiera akcje charytatywne. W grudniu ubiegłego roku przekazał swoje rakiety tenisowe na licytację. Pieniądze zebrane z licytacji zostały przekazane na cele różnych fundacji zajmujących się opieką nad dziećmi i chorymi. Ponadto Janowicz brał także udział w charytatywnym meczu siatkówki, który był organizowany w celu wsparcia głodujących dzieci w Czadzie. Ponadto od 2010 roku organizuje w Łodzi coroczne zawody tenisowe dla dzieci – Jerzyk Cup.

Zarówno Agnieszka Radwańska, jak i Jerzy Janowicz angażują się także w komercyjne przedsięwzięcia. Obydwoje zostali gwiazdami sieci komórkowej Play i wzięli razem udział w kampanii reklamowej. W telewizyjnym spocie został wykorzystany fakt, że oboje kojarzą się jednoznacznie z tenisem. W reklamie para rozgrywa mecz tenisowy – Agnieszka gra przede wszystkim technicznie, a Jerzy stawia na siłę. Wyeksponowanie tych dwóch atrybutów ma podkreślić, że internet LTE oferowany przez Play łączy w sobie te dwa walory.

Ponadto Radwańska jest także ambasadorką marki Amica i występuje w reklamach urządzeń AGD tej marki. Jerzy Janowicz natomiast w tym roku podpisał kontrakt z Grupą ubezpieczeniową Uniqa. Firma poprzez współpracę z młodym tenisistą chce, aby marka stała się lepiej kojarzona przez ludzi biznesu oraz trafiała do młodych ludzi. Głównym sponsorem tenisisty pozostaje jednak firma budowla Atlas, która wspiera również organizowane dla dzieci zawody Jerzyk Cup.

Dzięki swojej działalności sportowej Agnieszka w październiku ubiegłego roku została uznana za osobę, która spośród sportowców najlepiej promowała Polskę. Natomiast Janowicz zajął piątą pozycję na liście sportowców, którzy najlepiej promują swój kraj.