Zbawiennych skutków uprawiania sportu nie łatwo przecenić. Dbanie o kondycję fizyczną jest zalecane każdemu, niezaliczenie od wieku. Sport wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jak i psychiki, bowiem „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Sport może przybierać rożne formy od ćwiczeń korygujących sylwetkę, po te bardziej meczące, które powodują spalanie większej ilości kalorii. Ta druga forma wysiłku polecana jest szczególnie teraz, w dobie amerykanizacji, która prócz nowinek technologicznych, muzyki i kultury, powoduje tez napływ złych nawyków żywieniowych naszych przyjaciół zza oceanu. W Ameryce odnotowuje się największy odsetek ludzi walczących z otyłością, w szczególności dzieci.

Zabieganie, pozostawienie dziecka samemu sobie zarówno w sprawach żywienia jak i spędzania wolnego czasu, może przyczyniać się do otyłości pociechy. Dziecko mając wybór pomiędzy jabłkiem, a batonikiem, z pewnością wybierze to drugie. Podobnie jak w przypadku wyboru między grą na komputerze, a bardziej aktywnym spędzaniem czasu.

Duża ilość obowiązków sprawia, że nie możemy poświecić dziecku tyle czasu, ile byśmy chcieli. Zadbajmy jednak o to, by nasza pociecha dokonywała odpowiednich wyborów. Nawyk „wchodzi w krew”, lecz dobrych nawyków trzeba się nauczyć.

Warto zacząć od wdrożenia pociechy w bardziej aktywny tryb życia. Wzbudzenie już w najmłodszym dziecku sportowej pasji zaprocentuje w przyszłości. Warto skorzystać z oferty klubów i ośrodków sportowych, które oferują zajęcia dla najmłodszych. Takie zajęcia to nie tylko niezbędna aktywność fizyczna, ale także, a może przede wszystkim dobra zabawa. Na nauce poprzez zabawę opiera się program nauki tenisa Play+Stay, o którym pisaliśmy tutaj. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akademii Tenisa Prince, która oferuje zajęcia tenisowe dla osób w każdym wieku, a przede wszystkim dla dzieci i nastolatków.