Twoje dziecko wybiera tylko takie sporty, gdzie gra się drużynowo? Koniecznie powinno spróbować tenisa, czyli dyscypliny, która nie tylko świetnie wpływa na nasze ciało, lecz również umysł. Dowiedz się, dlaczego warto dać mu szansę!

 Gra indywidualna a zespołowa

Sporty zespołowe, takie jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka wciąż cieszą się największą popularnością wśród młodych osób planujących rozpocząć uprawianie sportu. Jednak zanim decyzja zostanie podjęta dobrze jest też wskazać naszemu dziecku korzyści wynikające z innych dyscyplin, i tu nasuwa nam się gra w tenisa, która bez wątpienia zapewnia rozwój na różnych płaszczyznach. Młodzi gracze trenując samodzielnie uczą się brać odpowiedzialność za swoje osiągnięcia i porażki. Inaczej jest w przypadku sportów, gdzie gramy z większą ilością osób w drużynie, działa tak zwana zasada rozproszonej odpowiedzialności, dlatego np. w trakcie pojawienia się porażki, młoda osoba winą może obarczać nie siebie, lecz przede wszystkim kolegów z drużyny, będąc często przekonaną o swojej bezbłędności, co hamuje rozwój zawodnika. Tenis zespołowy w parach (w tak zwanym deblu, gdy zawodnicy są tej samej płci, a dwójki mieszane określa się jako mikst) świetnie uczy współpracy! Wtedy na boisku każdy jest odpowiedzialny za coś innego i bardzo ważne jest, aby zawodnicy uzupełniali się nawzajem, a nie obarczali nawzajem winą za ewentualne niepowodzenia.

Tenis: dlaczego warto dać mu szansę?

Decyzja o rozpoczęciu treningów tenisa może okazać się jedną z lepszych w życiu naszego dziecka! Wskazany sport świetnie oddziałuje na ogólną kondycję zdrowotną, poprawiając chociażby wydolność serca czy pracę całego układu krążenia. Podczas gry spala się naprawdę dużą ilość kalorii, w związku z czym w skuteczny sposób zapobiegamy  problemowi, jakim jest otyłość. Dodatkowo poprzez dyscyplinę zawodnik rozwija najważniejsze umiejętności motoryczne, ze względu na złożoność ruchów, będących koniecznymi podczas meczów. Świetnie skraca się jego czas reakcji i poprawia ogólną koordynację, co zdecydowanie przyda się nie tylko na korcie! Jednocześnie organizm staje się znacznie bardziej wydajniejszy, a dodatkowo już od najmłodszych lat można cieszyć się piękną sylwetką!

Trenując tenisa trenujesz też umysł!

Tenis to nie tylko sport poprawiający kondycję fizyczną, lecz również gra wymagająca strategicznego myślenia i podejmowania złożonych decyzji często w bardzo krótkim czasie, co rozwija także umysł młodego zawodnika. Istnieje szereg różnych taktyk, zastosowanie których może przekładać się bezpośrednio na osiągnięty wynik meczu. Jak również zostało już wspomniane w czasie gry jesteśmy zdani przede wszystkim na siebie i swoje umiejętności, co jest świetną lekcją charakteru i dobrą motywacją nad tym, aby ciągle się doskonalić. Sport doskonale uczy tego, że aby coś osiągnąć niezwykle ważna jest ciężka praca.

Tenis jest niewątpliwie trafionym rozwiązaniem dla młodych osób, które chcą się rozwijać. Jest to naprawdę dobra alternatywa dla sportów zespołowych, która wspaniale kształtuje charakter.