Dzieci już od najmłodszych lat pragną uprawiać sporty lub rozwijać swoje umiejętności w przeróżnych dziedzinach. Warto zaproponować im treningi tenisa, które mają pozytywny wpływ nie tylko na sprawność, ale także na koncentrację. Jakie elementy są niezbędne w torbie młodego tenisisty?

Czy trzeba od razu kupować rakietę?

Rodzice młodych, początkujących tenisistów często obawiają się tego, że jest to bardzo drogi sport wymagający sporej inwestycji już na samym początku. Nic bardziej mylnego! Gdy dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z tenisem, nie warto jeszcze inwestować w sprzęt. Istnieje prawdopodobieństwo, że pociecha nie polubi tego sportu i zdecyduje się na uczęszczanie na inne zajęcia. Większość szkół oferuje wypożyczenie rakiety dopasowanej do wzrostu na czas zajęć. Ma to dodatkowy plus: młody tenisista będzie miał możliwość przetestowania kilku akcesoriów i zdecydowania, który z nich sprawdzał się najlepiej. Później, gdy sport się spodoba, a treningi zaczną odbywać się częściej, można rozpocząć poszukiwania. Jednak w okresie intensywnego wzrostu dziecka polecane jest, aby zakupić używany, nieco tańszy sprzęt. Dzięki temu częsta wymiana nie będzie aż tak uciążliwa i kosztowna. 

Wyprawka tenisisty

Chociaż rakieta jest zdecydowanie najważniejszym elementem niezbędnika młodego tenisisty, należy pamiętać jeszcze o kilku ważnych rzeczach. Tenis to sport, który latem jest uprawiany głównie na zewnętrznych kortach, dlatego w przypadku słonecznej pogody nie wolno zapominać o dopasowanej czapce z daszkiem oraz o kremie z filtrem. Równie ważna jest oczywiście butelka wody – podczas intensywnego treningu nawodnienie to podstawa! Co w takim razie z ubiorem? Idealnie sprawdzają się buty z gładką podeszwą oraz zwykły strój sportowy. Liczy się to, aby dziecku było wygodnie, ale najlepiej zaopatrzyć się w t-shirt i krótkie spodenki. Dobrze ubrać młodego tenisistę w długie, nieco grubsze skarpetki, które minimalizują ryzyko ewentualnych obtarć. 

Akcesoria dla dziecka do tenisa gotowe – i co dalej?

Rozpoczynając coś zupełnie nowego, najważniejszy jest dobry humor oraz pozytywne nastawienie! Nawet idealny trening nie spodoba się dziecku, jeśli nie będzie miało ochoty na nauczenie się czegoś nowego i aktywne spędzenie czasu. Podstawą jest również znalezienie odpowiedniej szkoły oraz trenera z dobrym podejściem do dzieci. Powinien dbać o atmosferę na zajęciach i zapewniać uczestnikom rozrywkę poprzez proponowanie różnych gier i zabaw. W Akademii Tenisa Prince bardzo o to dbamy i robimy wszystko, aby nasi młodzi tenisiści złapali “bakcyla”!

Jak widać, samo rozpoczęcie przygody z tenisem nie jest bardzo drogie. Sam strój to tak naprawdę żaden wydatek, ponieważ na początek zdecydowanie wystarczy zestaw, który jest przeznaczony również na WF. Rakieta też nie jest konieczna, chociaż warto dysponować swoim sprzętem wtedy, gdy treningi zaczną sprawiać radość i będą odbywały się regularnie. Po skompletowaniu niezbędnika tenisisty możecie ruszać na kort! Kto wie, może to właśnie tenis okaże się pasją Waszej pociechy?