Od najmłodszych lat warto zadbać o odpowiednią aktywność ruchową dziecka. Ruch daje wiele korzyści i wpływa na odpowiedni rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Sport u dziecka przede wszystkim wzmacnia ciało, co z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu. Aktywność fizyczna to dla najmłodszych także forma zabawy, która uczy wytrwałości i pokory.

Sportem, w którym dzieci świetnie się odnajdują i realizują jest tenis. Grając w tę grę najmłodsi ćwiczą koordynację, wzmacniają kondycję i rozwijają umiejętności rywalizacji. Ponadto tenis jest sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Jest to dyscyplina, która kreuje swojego rodzaju styl bycia i daje ogromną satysfakcję z aktywności.

Największą zaletą grania w tenisa ziemnego jest wszechstronność ruchowa, łącząca zręczność, szybkość, siłę i wytrwałość. Sport ten powszechnie uważany za mało kontuzyjny, dlatego dziecko nie jest narażone na nieprzyjemne urazy. Ponadto, regularna gra w tenisa wpływa na układ immunologiczny, dzięki czemu dziecko jest odporniejsze na wszelkiego rodzaju infekcje. Co więcej udowodniono, że tenis zmniejsza przypadkowość zachorowań na choroby serca w dorosłym życiu.

Ze względu na swoją specyfikę tenis uczy radzenia sobie ze stresem, zdolności myślenia strategicznego oraz pracy w zespole. Zapoznaje on dzieci z zasadami fair play oraz etyki, co z pewnością ujawniać się będzie nie tylko na korcie. Chęć dążenia do sukcesów pozwala na samodyscyplinę oraz odpowiednie motywowanie samego siebie. Osoby grające w tenisa wyróżniają się optymizmem oraz zaniżonym poziomem agresji.

Nauka gry w tenisa w szkółce pod okiem profesjonalistów zapewni odpowiednie szkolenie oraz kontakt z rówieśnikami o tej samej pasji. Aby dzieci w pełni czerpały z korzyści towarzyszące uprawianiu tenisa związane ze zdrowym i prawidłowym rozwojem, treningi należy rozpocząć jak najwcześniej. Uprawianie tenisa wpływa pozytywnie na sferę fizjologiczną, ale również psychologiczną, społeczną i intelektualną.