W świecie tenisa bardzo często zdarza się, że zawodnicy są rodzeństwem. Najsłynniejszymi siostrami są Serena i Venus Williams, wśród braci natomiast Bob i Mike Bryanowie. Wspólna pasja wzmacnia więzi rodzinne, gdyż działając razem można stworzyć wartościową drużynę, uczyć się odpowiedzialności za drugą osobę, uzupełniać się.

Siostry Williams

Venus Williams urodziła się w 1980 roku, jej młodsza siostra Serena przyszła na świat rok później. Zarówno Venus, jak i Serena, robią oszałamiającą karierę w sporcie, zdominowały świat kobiecego tenisa. Ogromne podziękowania kierują swojemu ojcu Richardowi, który od najmłodszych lat dbał o rozwój córek, poświęcił całe życie, by spełnić ich marzenia. Pracując nad siłą uderzenia, trenowały z kijem bejsbolowym, rzucając jak najdalej rakietą usprawniały serwis.

Siostry WilliamsSiostry od zawsze mogły liczyć na swoje wsparcie. W 2011 roku u Sereny zdiagnozowano zatorowość płucną. Tenisistka otarła się o śmierć i musiała na jakiś czas zrezygnować ze swojej życiowej pasji. Niecały rok później wróciła na kort w wielkim stylu, wygrała Wimbledon i US Open.

Co ciekawe, sportsmenki mają za sobą małe przygody przed kamerą, stworzyły także własne linie odzieżowe Aneres (imię czytane od tyłu) i The Eleven. Venus i Serena wspólnie wywalczyły w grze podwójnej aż 22 tytuły. Wprowadziły rozgrywki kobiecego tenisa na nowy, nieznany dotąd poziom. Pomimo faktu, że osiągnęły zdumiewający sukces, nie zamierzają udać się na tenisową emeryturę.

Bracia Bryanowie

Bryanowie urodzili się 29 kwietnia 1978 roku w Kalifornii. Ich rodzice Wayne i Kathy wspominają, że bliźniacy swoje pierwsze kroki stawiali z rakietą tenisową w rękach.

Życiową pasją bliźniaków jest niezaprzeczalnie tenis. Mike, który jest starszy o dwie minuty, często powtarza, że jego więź z bratem jest dzięki temu o wiele silniejsza. Rozpoczynając karierę od turniejów juniorskich, przeszli długą drogę, by znaleźć się w czołówce światowego rankingu. Bryanowie bez wątpienia są legendami gry podwójnej mężczyzn. Triumfowali w 16 turniejach wielkoszlemowych, w Londynie zdobywając złoty medal olimpijski.

Bracia BrayanowieOgromnym zaskoczeniem był fakt, gdy bracia założyli zespół muzyczny, w którym Mike grał na bębnach i gitarze, a Bob na keyboardzie. Organizowali koncerty podczas imprez tenisowych i spotkań charytatywnych na całym świecie. Podczas US Open 2009 wydali własny album, zatytułowany „Let it rip”. Mimo imponujących dokonań tenisiści zapowiadają, że jeszcze nie czas na koniec ich kariery.

Warto wspomnieć, że w tenisa grały również inne rodzeństwa, m.in. John i Patrick McEnroe, Magdalena, Katerina i Manuela Maleewe czy Agnieszka i Urszula Radwańskie.

Powyższe przykłady udowadniają, jak ważne są wartości, takie jak rodzina. Wsparcie ze strony najbliższych jest niezastąpiona, szczególnie w chwilach, w których napotyka się na pewne trudności, a brat czy siostra doskonale potrafią zrozumieć sedno problemu.

Zdjęcia pochodzą z: iuve.pl, sport.interia.pl, telegraph.co.uk