Tenis jest sportem mocno technicznym, dlatego bardzo ważne jest, aby grać pod okiem wykwalifikowanego trenera. Niestety, wciąż wiele osób jest zdania, że najlepiej będzie nauczyć się “na własną rękę”, przez co nie tylko nabierają oni niewłaściwych nawyków, lecz także nabawiają się kontuzji.

Tenis z trenerem? Już od dziecka

Naukę gry w tenisa najlepiej jest rozpocząć już od najmłodszych lat. Uważa się, że idealnym momentem na to jest okres przedszkolny ze względu na fakt, że to właśnie wtedy najszybciej rozwijają się zdolności motoryczne młodych ludzi. Wielu zawodowców na drogę sportu wchodziło właśnie w tym wieku. Pamiętajmy jednak, że to nasza pociecha musi chcieć grać – nie powinnyśmy jej kosztem spełniać naszych marzeń. Jeśli sami nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia i kwalifikacji, nie powinniśmy naszego dziecka uczyć gry, na przysłowiową “własną rękę”, kierując się radami z książek czy internetowych tutoriali, dlatego koniecznie musimy poszukać trenera. Chociaż może to być ciekawy pomysł na wspólne spędzanie czasu, to właśnie pod okiem profesjonalisty młody człowiek wypracuje prawidłowe nawyki, opanuje skuteczną technikę, a także pozna obowiązujące zasady czy dostanie szansę wystąpić na pierwszych, amatorskich turniejach.

Po co mi trener od tenisa?

Niezależnie od tego, w jakim wieku podejmiemy decyzję o rozpoczęciu naszej przygody z tenisem, konieczna jest pomoc wykwalifikowanego trenera. Tenis jest grą, która mocno opiera się na technice, a ją zdecydowanie łatwiej jest opanować pod okiem specjalisty znającego różnego rodzaju tricki czy metody. Błędne nawyki, wyrobione podczas samodzielnej nauki bardzo trudno jest w późniejszym czasie skorygować, a ćwicząc z trenerem, mamy pewność, że nasza pociecha opanuje wszelkie zagrania w sposób prawidłowy. Co ważne, zmniejszamy ryzyko pojawienia się poważnych kontuzji, do których może dojść za sprawą złych metod gry czy braku dostosowanej rozgrzewki. Warto także podkreślić, że trener pomoże w dobraniu specjalistycznego sprzętu dopasowanego do poziomu gracza.

Trener idealny: czyli jaki?

Trener idealny powinien być sportowcem z doświadczeniem, którego technika gry jest na wysokim poziomie. Dodatkowo ważne jest jego podejście do uczniów oraz sposób przekazywania wiedzy. Skąd jednak mamy wiedzieć, że osoba do której wysyłamy nasze dziecko na lekcje posiada te wszystkie cechy? Wybierajmy sprawdzone szkoły czy kluby, które od lat kształcą graczy. Każdego, kto właśnie takiego miejsca szuka zapraszamy na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę w Akademii Tenisa Prince.

Trener jest bardzo ważną osobą w życiu każdego młodego zawodnika, dlatego ważne jest znaleźć takiego, który dla dziecka będzie nie tylko osobą uczącą go grać, lecz także stanie się mentorem motywującym do rozwoju i wspierającym w chwilach zwątpienia.